Kam zajít v Moskvě a co vidět za památky

Co navštívit

Přidal cestujemeslaskou, dne 30. 11. 2018,  0x

Kam zajít v Moskvě a co vidět za památky

Moskva, nejlidnatější město Evropy, které v sobě má spoustu zajímavých památek. Najdete zde všechno od impozantních budov, přes řadu kostelů až po galerie a muzea. Moskva uspokojí každého milovníka kultury, architektury a historie. Toto velkolepé město určitě stojí za to, aby ho každý aspoň jednou za život navštívil a vychutnal si krásu města.

Rudé náměstí

Na tomto náměstí najdete spoustu zajímavých budov, ale i náměstí samo o sobě je velmi impozantní. V historii mělo velkou úlohu, protože bylo centrem všeho dění a kromě toho, že zde například car promlouval k lidu, tak se zde také konaly i veřejné popravy. Během komunismu se zde pořádaly vojenské přehlídky a průvody.


Doporučuje se náměstí navštívit, až se setmí a náměstí se vylidní. Je to kvůli tomu, že za tmy vám ukáže své opravdové kouzlo a vy budete ochromeni atmosférou, kterou vám toto místo předá.

Obchodní dům GUMGUM se nachází na Rudém náměstí a jde o jednu z nejzajímavějších budov v Moskvě. Je pravda, že ceny jsou zde většinou dražší, ale i tak se někde najde obchod, kde se budete moci za slušné peníze najíst nebo si koupit něco hezkého.


Budova obchodního domu je historickou památkou na federální úrovni a uvnitř budete ochromeni. Najdete zde tři patra, které jsou spojena mostky a na každém patře je také galerie, které je osvícena lucernou.

Chrám Vasila Blaženého

Dominantou celého Rudého náměstí je ale chrám Vasila Blaženého. Jde o jednu z nejznámějších ruských památek a je známá především pro svůj barevný vzhled. Chrám dal postavit Ivan VI. Hrozný na památku poražení Tatarů u Kazaně. Půdorys tohoto chrámu tvoří devět kaplí, což symbolizuje devět dní, kterých trvalo dobývání. Později byla dostavěna i kaple desátá, která byla zasvěcena Vasilovi řečenému jurodivému.

Mauzoleum V. I. LeninaV. I. Lenin je symbolem socialismu. Po jeho smrti se vedla diskuze o tom, že by měl mít nějaké speciální místo pro odpočinek, protože byl významný politik a revolucionář. Něco mnohem lepšího, než jenom místo na hřbitově mezi obyčejnými lidmi. Nejdříve bylo u kremelské zdi postaveno malé dřevěné mauzoleum. To bylo pouze provizorní, takže bylo poté postaveno druhé, kde byl Lenin vložen do rakve, ale mauzoleum takové, jaké ho známe dnes, bylo postaveno až v roce 1930.


Zajímavostí je, že v tomto mauzoleu bylo uloženo i tělo Stalina, které však bylo převezeno po odsouzení kultu osobnosti. Roku 1990 byla tato budova zařazena mezi kulturní dědictví UNESCO. Vstup do budovy je zdarma, ale nesmíte sebou mít fotoaparát ani telefon. Hrob V. I. Lenina je určitě jedna z památek, kterou byste měli navštívit, když se vydáte do Moskvy.

Památník Mininovi a Požárskému

Bronzová socha je umístěna na Rudém náměstí a její autor je Ivan Martos. Byla postavena roku 1818 na počest Dmitrije Požarského a Kuzmy Minina, kteří stáli v čele lidové domobrany a podařilo se jim porazit a vyhnat Poláky z Moskvy.

Historické muzeumPokud se chcete dozvědět něco více o historii Ruska, měli byste zajít do nějakého historického muzea. Přímo na Rudém náměstí se takové jedno nachází. Můžete zde vidět všechno od první zmínky o Rusku, až po současnost. Exponáty jsou velmi kvalitní a stojí za to je vidět.


Kvůli velkému počtu exponátů je dobré se rozmyslet, co všechno chcete vidět a co vás spíše nezajímá, protože je téměř nemožné to za jeden den stihnout. A co konkrétně můžete vidět? Expozici věnovanou Leninovi, kartografii, archeologickou expozici, keramiku a sklo nebo numismatickou sbírku.

Muzeum moderního umění

Milovníky umění určitě potěší nejmladší muzeum v Moskvě. Otevřeno bylo na konci 1999 a uvnitř můžete vidět sbírku 20. a 21. století. Hlavním lákadlem je sbírka umění od avantgardních a nekonformních umělců. Není to však jediné, protože zde můžete vidět i díla od žijících autorů.

KremlOpevněný komplex Kreml je srdcem Moskvy. Jedná se o budovu, kde v minulosti vládla ruská velkoknížata, carové a v současnosti zde úřaduje ruský prezident. Kreml můžete najít na Borovickém vrchu. Už od pohledu, je Kreml úchvatnou stavbou, která je nádherná na pohled a mimo jiné velmi fotogenická. Kromě toho, že je srdcem Moskvy, jde o srdce celé země a proto, jestli chcete poznat Rusko, neměli byste tuto impozantní budovu vynechat.

Kafe Puškin

Když chodíte celý den po památkách, určitě vás pak napadne, že byste si rádi někam sedli a dali si dobrou kávu. Pokud půjdete na Tverskou třídu, můžete se zajít podívat do kavárny Puškin. Budova mimo jiné je i velmi zachovalá a vy tak můžete při odpočívání a pití kafe, obdivovat, jak krásná budova to je.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.