10 nejlepších tipů, kam v zimě na dovolenou k moři

Rady a tipy

Přidal zuzkacestovatelka, dne 9. 10. 2018,  0x


Letošní podzim se vyvíjí dobře a v průběhu slunečních dní nás hřejí příjemné teploty okolo dvaceti stupňů. Léto je však už nenávratně pryč a každý večer s odcházejícím slunkem teploty rapidně klesají směrem k nule. Možná už nyní přemýšlíte nad tím, kam se v zimě poletíte ohřát. Máme pro vás deset tipů na zimní dovolenou u moře, ať je na co se těšit. 


Typické letní destinace jsou pasé, pokud se chcete opravdu ohřát a opět získat letní bronz. V Itálii, Chorvatsku či Řecku je sice tepleji, na koupání v moři to ale většinu není. Za letním až tropickým počasím je nutné vyrazit o něco dále. Během zimních měsíců se největšímu zájmu těší exotické země jako Afrika, Asie, Karibik či Jižní Amerika. 

1. Thajsko


Jedničkou mezi exotickými destinacemi, kam Češi vyráží nejčastěji, je Thajsko. Moře zde má úchvatnou tyrkysovou barvu, písčité pláže se táhnou celé kilometry a léto zde trvá po celý rok. Mezi vyhledávané turistické destinace patří Samui, Ko Samet, Ko Čang, Phúket i Bangkok. I přes všudypřítomný smog za návštěvu stojí Královský palác, komplex chrámů hrajících všemi barvami či neuvěřitelné vodní trhy. Nemluvě o thajské kuchyni, která je jedním slovem vynikající. Adrenalinovým zážitkem je jízda na sloním hřbetě. Při návštěvě Thajska se řiďte místním životním heslem “mai pen rai”, což znamená “být nad věcí” neboli “no stres” po našem.

2. Kuba


Krásná Kuba láká k návštěvě stále více Čechů nejen kvůli rumu a doutníkům. Je to prostě úžasný Karibik se svou typickou pohodovou letní atmosférou. V oprýskaných ulicích hraje živá hudba, tančí se národní tance salsa a obdivovat můžete stará americká auta, která často ani nejezdí. Hlavní turistickou destinací je letovisko Varadera s dlouhou písečnou pláží. Zapomenout nesmíte na návštěvu Havany. Bohužel je pravdou, že po uvolnění vztahů s USA se kouzlo pravé panenské Kuby pomalu vytrácí.

3. Dominikánská republika


Opět krásné moře, dlouhé panenské pláže a nechutně chutný rum. To je pravý Karibik, místo, odkud je návrat domů vždy těžký. Celé dny se tu můžete válet na pláži a popíjet výborné drinky. Skvělým zážitkem je potápění či romantická jízda na koních po pláži. Samozřejmostí je poznávání zdejších měst, historických památek a přírodních krás. Turisté míří například do letovisek Punta Cana, Boca Chica, Samana, Puerto Plata, a za nejkrásnější město je považováno Santo Domingo. Velice krásné jsou zdejší tropické pralesy a horské oblasti tolik rozdílné oproti plážím.

4. Kanárské ostrovy


Chcete-li někam blíže, vyrazte na Kanáry. Sice tu nebudete mít úplně tropické počasí, španělská atmosféra vás ale zcela jistě pohltí. Mezi populární ostrovy patří zejména ostrov Tenerife se sopkou tyčící se až do výšky nad 3 500 m.n.m., ostrov Fuerteventura s tajuplnou měsíční krajinou a téměř černými plážemi a Gran Canaria, který se chlubí nejpříznivějšími teplotami okolo 24 stupňů i během zimních měsíců. Na zbývajících ostrovech La Palma, Gomera a Hierra si zase užijete méně turistického ruchu a více klidu.

5. Madeira


S přezdívkou “ostrov věčného jara” je slunečná, věčně rozkvetlá Madeira nádherným místem pro strávení nezapomenutelné dovolené u moře. Tropických teplot si tu v zimě možná neužijete, ale to vůbec nevadí. Přírodní krásy tohoto ostrova jsou natolik úžasné, že vám při túrách bude teplota okolo dvacet stupňů naprosto vyhovovat. Madeira má úchvatné hory, žádné náročné treky ale nečekejte, vyhlídky, vodopády i romantické odlehlé pláže.

6. Srí Lanka


Letenky na báječnou Srí Lanku se dají s dostatečným předstihem sehnat už za pár tisíc korun a život na místě vás přijde doslova na pár korun. Srí Lanka sice leží poměrně daleko až na jižním cípu Indie, ale zato se jedná o jednu z nejlevnějších míst na světě. Těšit se můžete na tropické teploty, úžasné hinduistické a budhistické památky a samozřejmě nádherné pláže. Ty občas působí divočejším dojmem, o to je ale zážitek z návštěvy tohoto ostrova úchvatnější.

7. Kapverdy


Zhruba v úrovni střední Afriky se nachází oblíbená turistická destinace Kapverdy, která nabízí jistotu příjemného letního klima, čistých písčitých pláží a spousty aktivit jako potápění, flyboarding či surfing. Kapverdy jsou velmi bezpečné, což není u Afrických zemích úplně běžné. Jsou tu krásné městské uličky, živá tržiště a velmi přátelští místní obyvatelé, kteří si s vámi rádi popovídají a dají vám nahlédnout do svých životů.

8. Omán


Arabský svět je velice odlišný. Jednou z vyhledávaných lokalit je bezpečný Omán vedle turisticky vyhledávaných Spojených arabských emirátů. Je stejně krásný, ale o dost levnější. Omán se pyšní zvláštní atmosférou z oblíbené pohádky Tisíce a jedné noci a můžete si býti jistí, že si vás získá na první pohled. Zvlášť, pokud vám vadí tisíce turistů na jednom místě. Nádherné jsou zdejší zdobené mešity, barevné uličky, trhy a samozřejmě čisté moře, ve kterém si užijete i vodní radovánky.

9. Reunion


Další z evropských exotik. Tentokrát se jedná o místo patřící Francii, ostrov Reunion kousek od Madagaskaru. Během zimních měsíců si zde užijete velmi příjemné letní teploty okolo 26 stupňů. Na tomto poměrně malém ostrůvku je úžasné to, že na něm najdete vše - moře s písečnými plážemi, bujný africký prales i strmé hory s divokými vodopády. Jedinou nevýhodou jsou dražší letenky a vyšší ceny na místě.

10. Bali


Poslední lokalitou, kterou lze jenom doporučit je ostrov Bali ležící v Indonésii. Ostrov je ideální pro všechny, kdo milují nekonečné písečné pláže, tyrkysové moře, věčně azurové nebe a vysoké teploty. Nejdelší pláží je Kuta, jejíž délka je šest kilometrů. Bali je také vyhlášenou lokalitou pro dobrodružné potápění a surfování. Mezi nejhezčí místa patří jezero Bratan a město Ubud.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.