Benátky v Itálii - parkování, doprava

Evropa

Přidal susmevempoevrope, dne 12. 11. 2018,  0x


Mezi nejkrásnější a nejzajímavější evropská města zcela určitě patří Benátky na severu Itálie. Nádherné město postavené na vodě lze navštívit kdykoliv v roce, nejen během slunného léta. Kouzelné je na jaře, na podzim, ale i během zimních měsíců. Proč nevyrazit do Benátek hned příští víkend a třeba vlastním autem?  


Benátky nejsou za rohem a vyrazit do Benátek na otočku je pouze pro otrlé cestovatele. Pokud ale budete mít cestu kolem, rozhodně neváhejte sjet z plánované cesty a Benátky si důkladně prohlédněte. Nebudete toho litovat. Benátky jsou neuvěřitelně romantickým místem, který si nejvíce užijí zaláskované páry.


Autem do Benátek

Pokud se rozhodnete k cestě do romantických Benátek využít svého vozidla, máte na výběr tři dálniční spoje a státní silnice, pokud byste nechtěli utrácet peníze za dálniční známky a poplatky. Co si budeme nalhávat, ty jsou zejména v Itálii vysoké. V Itálii není dálniční kupón jako u nás, ale poplatek se platí při každém průjezdu dálnice. Na druhou stranu vám cesta po dálnicí ušetří spoustu času.


Možnosti cesty Praha - Benátky (s dálnicemi):

  • Přes Německo - z Prahy přes Plzeň, Regensburg, Mnichov, Innsbruck, Bolzano, Trento, Verona a Benátky
  • Přes Rakousko - Z Prahy přes Příbram, Strakonice, Vimperk, Salzburg, Villach a Benátky
  • Přes Rakousko - Z Prahy přes Benešov, České Budějovice, Salzburg, Villach a Benátky


Všechny cesty se na konec spojí do jedné jediné cesty, která vede přímo do Benátek. Vy můžete zaparkovat na pevnině a do historického centra Benátek dojet pohodlně pomocí MHD. Nebo můžete vjet přímo do Benátek po 4 kilometry dlouhém náspu Ponte della Libertá. Počítejte ale s tím, že přímo na ostrově si připlatíte za parkování a ne zrovna málo.


Parkování v Benátkách

Většina lidí volí levnější variantu a aut nechá na pevninské části Benátek. Zde narazíte na spoustu menších či větších parkovišť, kde můžete svého plechového miláčka nechat bez obav zaparkované po celý den. Nejlepší je zaparkovat v městské části Mestre, které jsou hned poblíž stanic veřejné dopravy. Za parkování zaplatíte cca 2 EUR a za jízdenky na ostrov zaplatíte cca dalších 5 EUR. Pokud se ale rozhodnete dojet autem až  na ostrov, připravte si 30 až 50 EUR za jediný den!


Z pevninské části Mestre vás do Benátek dovezou autobusy. Jízdenky si lze koupit stejně jako u nás - v trafikách, kavárnách, automatech či přímo u řidiče autobusu. Cena jízdenky se pohybuje kolem 2 EUR.


Do Benátek vás také dopraví vlak ze stanice Venezia-Mestre na pevnině jedoucí na stanici Venezia-Santa Lucia, odkud je to už jenom kousek k historickým památkám. Můžete jít nejen pěšky, nabízí se také veřejná lodní doprava nebo lodní taxi. Na Benátkách je skvělé to, že si je krásně projdete pěšky. A které památky byste neměli minout? Náměstí sv. Marka, bazilika a zvonice sv. Marka, Most vzdechů, Ponte di Rialto, Scuola San Rocco, Dóžecí palác, kostel Dei Frari a další.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.