Legoland v Německu - užijte si kopec zábavy

Příběhy a zážitky

Přidal hratkyzahranicemi, dne 20. 09. 2018,  0x


Pamatujete si, jak jste zbožňovali drobné barevné kostičky různých tvarů, ze kterých lze postavit téměř cokoliv? Vaše děti na tom jistě jsou stejně. Stavebnice Lego je prostě legendární. Naložte celou rodinu do auta, vlaku nebo autobusu a vyrazte si společně užít zábavu do německého Legolandu. 


Stavebnici Lego znají děti i dospělí. Zná ji každý. Je populární. Je legendární. Pokud patříte k věrným fanouškům, poděkujte dánskému truhláři Olemu Kirkovi Christiansenovi. Toho v roce 1924 potkala velká smůla, když mu shořela truhlářská dílna. Nejenže si postavil novou, větší a modernější dílnu, ale navíc se o pár let později rozhodl rozšířit sortiment o hračky pro děti.

V roce 1932 se objevily první dřevěné hračky a nakonec i plastová stavebnice Lego, jejíž název vznikl z dánské fráze “leg godt” znamenající “hraj si dobře”. První modulární hračkou byla rozebíratelný nákladní vůz. Následovaly roky vývoje, které na svět přivedly první moderní Lego kostičku. Počáteční nezájem vystřídala ohromná vlna zájmu, která trvá dodnes. První Legoland byl otevřen v roce 1968. Nám nejblíže leží německý Legoland v Günzburgu. 


Legoland v Günzburgu - praktické informace

Kousek to tedy zrovna není. Legoland se nachází v městečku Günzburt ležícím kousek od Ulmu. To je přibližně 460 kilometrů z Prahy, což je cca 5 hodiny jízdy autem. Jet tam na otočku není zrovna ideální, vyplatí se vyrazit spíše na víkend a využít možnosti ubytování, které německý Legoland nabízí. Ubytování si ale samozřejmě můžete vyřídit dle svého uvážení kdekoliv v blízkém okolí.

Vstupné:

Návštěvu Legolandu si naplánujte předem a vstupenky zakupte online. Ušetříte až 24 %! Vezměte své děti do Legolandu na jejich narozeniny a ušetříte celé dětské vstupné a to není zanedbatelná částka, alespoň na české poměry. V den svých narozenin mají děti ve věku do do 11 let vstup úplně zdarma.


Vstupné na místě:

  • Dospělí - 45,50 EUR
  • Děti - 40,50 EUR
  • Děti do 3 let - zdarma

Vstupné online: 

  • Dospělí - of 35,50 EUR
  • Rodinné vstupné - cca 109 EUR
  • Roční vstupné (12 měsíců volného vstupu) - od 55 EUR/osoba

Otevírací doba:

Legoland je otevřen od 24. března do 4. listopadu. Stále ještě máte více než měsíc k tomu, abyste park navštívili letos. Počasí nám zatím přeje, využijte jej. Otevřeno je denně od 10.00 do 18.00 hodin, během dlouhých letních dní až do 20.00 hodin. 

Parkování:

Součástí parku je ohromně parkoviště. Poplatek za jeden den parkování pro osobní auto činí 6 EUR. Parkovací lístek si můžete zakoupit na místě nebo online na webových stránkách Legolandu.

Ubytování:

Chcete-li si ušetřit starosti se zařizováním, můžete si zaplatit vícedenní zájezd do Legolandu v Německu u cestovní kanceláře. Součástí zájezdu bývá ubytování v lego vesničce Feriendorf a samozřejmě vstupné. Legoland také nabízí vlastní tématický hotel, stylový domek či rytířský stan ve zdejším kempu.

Například gigantický hotel Königsburg byl postavený v roce 2015 a nabízí 68 pokojů, restauraci s terasou, bar a ohromné dětské hřiště před hotelem. Využít také můžete výhodnější nabídku na ubytování v některém z partnerských hotelu v blízkém okolí. 

Legoland v Německu - popis

Oblíbený stavebnicový ráj zabírá plochu o velikosti 26 fotbalových hřišť. Jakmile projdete vstupní bránou, otevřete ústa a zavřete je teprve tehdy, až se vrátíte domů plní zážitků. Na vlastní oči totiž spatříte, co vše se dá z malinkých plastových kostiček vytvořit. Děti i dospělí si zde splní své sny, prožijí spousty dobrodružství a vyřádí se na mnoha atrakcích. Vše v parku, ale úplně vše v Legoladnu je totiž postavené z Lego kostiček. Celý park je rozdělený do více části, pojďme se na ně podívat blíže.


Miniland

Hned za vstupní bránou začíná Miniland, což je svět zmenšený v měřítku 1:20. Použity byly miliony a miliony kostičky. Najdete zde celá města jako Berlín, Benátky, Luzern, Hamburk, zámek Neuschwanstein, Frankfurt a další. Největší stavbou v Minilandu je aréna Allianz v Mnichově, na níž byl použit téměř jeden milion kostiček.

Zábavné a adrenalinové atrakce

Nebyl by to správný zábavní park, kdyby tam nebyly adrenalinové atrakce. Tep vám zvýší nejrůznější horské dráhy, létající loď, dvanáctimetrová skluzavka, pirátská loď, plavba na kanoi, otočná vyhlídková věž, vodní atrakce a spousta dalších atrakcí. Nebaví-li vás čekání, můžete si zakoupit přednostní vstupenku Express Pass a budete moci předběhnout celou frontu.

Minout byste neměli například atrakci City policejní stanice, kde budete ve zrcadlovém bludišti nahánět zločince nebo uniknout z prostoru plného laserových paprsků. Novinku představuje atrakce nazvaná Lego Ninjago. Pevně připoutaní v sedačce vás čeká bláznivá jízda nahoru a dolů. 

Místa, kde si odpočinete a zaženete hlad

V celém parku se samozřejmě nachází restaurace, občerstvení a toalety. Příjemná jsou místa určená k odpočinku a procházkám, jako je bájná Atlantida. Atlantida je vlastně podvodní tunel, ve kterém kolem vás budou plout rejnoci, murény, žraloci a další exotické ryby. Součástí je kupole z níž si prohlédnete celý vodní svět a spousta lego modelů postavených z tisíců kostiček. Sednou si můžete také do malých džípů, které vás provezou skutečným safari, kde si budete moci prohlédnout exotická a hlavně živá zvířata.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.