Letecky na Srí Lanku - doba letu, časový posun, kdy letět, praktické informace

Asie

Přidal nacestachmimoevropu, dne 24. 01. 2019,  0x


Uprostřed vod indického oceánu leží ostrov zvaný zelený drahokam Srí Lanka. Toužíte-li poznat opravdový ráj na světě, vydejte se právě na tento ostrov. Nádherné přírodní scenérie, úchvatné pláže, průzračné moře a vždy usměvaví lidé - to je Srí Lanka. Nadšení ještě více umocní cenné historické památky a bohatá kulturní a náboženská tradice.


Na Srí Lanku se dostanete pouze letecky. Tedy pokud nemáte v úmyslu strávit na cestách pár týdnů či měsíců a procestovat půlku světa. Při výběru letenky je nutné přihlížet k místu odletu, době letu a počtu mezipřistání či přestupů. Počítejte s tím, že čím méně přestupů a čím kratší let, tím více za letenku zaplatíte. Aktuálně lze letenku na Srí Lanku sehnat cca za 13 000 až 22 000 korun. 

Letecky na Srí Lanku - odkud a s kým letět

Na Srí Lanku nelétají přímé lety z České republiky (Prahy). Vždy vás čeká minimálně jeden přestup/mezipřistání. Nejvýhodněji podle cestovatelů vychází lety s leteckými společnostmi Emirates a SríLankan Aerlilnes, které létají z Prahy a Vídně s přestupem v Dubaji. Pokud byste rádi ušetřili, vyplatí si letenky koupit několik měsíců před odletem.


V Dubaji se často čeká několik hodin, což můžete využít ke svému prospěchu a udělat si výlet do města. Dubaj za několikahodinovou prohlídku určitě stojí. Budete-li mít dostatek času, zajeďte si i na některou z veřejných pláží. V Dubaji jsou pláže dlouhé a čisté, alespoň dle mých vlastních zkušeností.


Hodně lidí létá z Vídně. Letenky jsou levnější a let bývá kratší. Do Vídně se snadno a relativně rychle dopravíte vlakem nebo autobusem. Na Srí Lanku léta například společnost Qatar Airways nebo Royal Jordanian. Samozřejmě je třeba sečíst cenu za dopravu do Vídně a letenky na Srí Lanku. Podle toho se rozhodnete, zda se vám nevyplatí koupit si letenky přímo z Prahy.


Letět lze také z Mnichova, Frankfurtu, případně Milána a Londýna. Záleží na tom, kde se zrovna v době odletu plánujete nacházet.


Letecké společnosti mířící na Srí Lanku: 

  • Emirates
  • Qatar Airways
  • Turkisch Airlines
  • Flydubai
  • Ukraine International
  • Korean Air
  • China Eastern
  • Swiss

Letecky na Srí Lanku - doba letu a časový posun

Samotný let trvá cca 10 hodin (letadlo musí překonat vzdálenost 7 700 kilometrů), pokud ale připočítáte přestup a čekání, může cesta trvat i více než dvojnásobek. Za rychlejší let si připlatíte. Pokud vám nevadí dražší letenka a upřednostňujete strávit minimum času v letadle, leťte se společnostmi Swis, Qatar nebo Flydubai. Cesta s nimi trvá 12 až 13 hodin. S Turkish Airlines ale můžete letět už za 13 000 korun, cesta však bude trvat 24 hodin.


Jakmile přiletíte na místo, čeká vás časový posun +3,5 hodiny v létě a +4,5 hodin v zimě. Trpíte-li pásmovou nemocí (jet lag), připravte se na kratší časový posun již v průběhu cesty. Cestujte spíše přes den, noci jsou na dlouhé přesuny náročnější. Oblékněte se pohodlně a připravte si různé možnosti zábavy na celý let (filmy, knihy, hry, povídejte si apod.). Po příletu si krátce odpočiňte, pokud není čas na spánek. Je-li čas ulehnout do postele, zkuste relaxovat, zbavit se stresu. Dejte si třeba koupel, poslechněte si uklidňující hudbu nebo si čtěte nějakou zajímavou knihu (nic napínavého a dramatického!). 

Letecky na Srí Lanku - kdy letět a další praktické informace

Při plánování termínu dovolené na Srí Lance je důležitý výběr lokality. Mezi jihem a severem totiž panuje zásadní rozdíl. Na jihu prší od května do srpna, na severu od října do ledna. Zbytek roku bývá krásné počasí s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů. Počítejte s tím, že když Srí Lance prší, tak to znamená, že leje jako z konve. Na jih je ideální letět od prosince do března, na sever od května do září. Samozřejmě může pršet i v suchém období. Jsou to však většinou krátké přepršky.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.