Nákupy v Německu - praktické informace

Rady a tipy

Přidal susmevempoevrope, dne 27. 12. 2018,  0x


Stále více Čechů si oblíbilo nakupování v Německu, protože zde seženou kvalitní zboží za skvělé ceny. Nakupovat zde mohou po celý rok, nejvíce Čechů však do Německa jezdí před Vánoci za nákupem vánočních dárků. Letos už máme sice po Vánocích, vyrazit však můžete za povánočními slevami. 


Kdy je nejlepší vyrazit do Německa na nákupy? Je to úplně jedno. Německé obchody jsou pro vás otevřené po celý rok. Je však pravda, že nejvíce lidí sem kvůli nákupům zamíří v předvánočním období. Nákupy spojí s návštěvou adventních trhů a užijí si tak spoustu zábavy a domů si přivezou kopu krásných dárků. Pozor byste si měli dávat akorát na otevírací dobu a státem určené období, po které platí zákaz výprodejů.


Do kterých německých měst se jezdí za nákupy: 

  • Drážďany
  • Mnichov
  • Kolín nad Rýnem
  • Norimberk
  • Regensburg
  • Hamburg
  • Düsseldorf
  • Chemnitz

Rady před cestou - než vyrazíte na nákupy do Německa

Češi jsou hodně zvyklí na to, že u nás mají obchody otevřené téměř nonstop. Na nákup mohou vyrazit nejen ve všední dny, ale také v sobotu a neděli. Novinkou je pár státních svátků, kdy musí mít obchody s rozlohou nad 200 m2 zavřeno. Do Německa nikdy nejezděte nakupovat v neděli. Veškeré obchody jsou zavřené a nakoupit můžete leda na benzínových pumpách. Kvůli nim ale nemá smysl jezdit do Německa.


V některých obchodech nelze platit kartami vůbec, někde je problém s platebními kartami vydanými v Česku. Vždy sebou mějte připravenou hotovost a nestyďte se zeptat, zde můžete platit kartou. V nákupních centrech není problém si vybrat hotovost. V takovém případě je ale vhodné znát kurz vaší banky. Ten totiž může činit rozdíl ve výši až několika korun. Ne vždy se tak výběr z bankomatu na místě vyplatí.


Většina lidí do Německa jezdí vlastním autem. Dostatečné množství pohonných hmot si natankujte již v Česku, protože v Německu jsou pohonné hmoty dražší. Tak ať se vám nákup opravdu vyplatí. 

Nákupy v Německu - co se vyplatí nakoupit

Němci se prý mají lépe, co se kupní síly týče. Mají lepší platy a v obchodech i lepší ceny. Bohužel je to smutná pravda. Zatímco u nás dlouhodobě roste DPH, v Německu už se nějaký pátek nepohnulo. U nás je stále dráž, v Německu naopak levněji. Mnohé zboží už je u nás dražší než u německých sousedů. A právě to je hlavní důvod, proč vyrazit za nákupy do Německa. Spojit to můžete i s prohlídkou některého z větších německých měst.


Nejčastěji se nakupují potraviny, o kterých je známo, že jsou nejen levnější, ale především kvalitnější. Na mysli máme zboží, které se u nás běžně prodává bohužel úplně v jiné kvalitě. Rajčata, která u nás stojí přes 60 korun, zde koupíte za 50 korun. Polévka v sáčku chutná jako doma uvařená polévka a konzerva obsahuje opravdové maso. Ale to už je téma pro jiný článek. Nákupy potravin se popravdě vyplatí především lidem, kteří bydlí v blízkosti hranic a do Německa to mají, co by kamenem hodili.


V Německu se také vyplatí nakoupit značkové oblečení, kosmetiku a drogerii a elektroniku. A když už tam budete, můžete se podívat i po luxusním zboží jako jsou šperky a parfémy. Hlavní výhodou jsou nejen mnohdy nižší ceny, ale také výrazně širší výběr. Německé obchody jsou doslova přeplněné zbožím, o kterém si u nás můžete nechat zdát. Platí to například i pro obchody s hračkami pro děti. Ty sebou raději neberte, pro ně to bude ohromný zážitek. 

Oblíbená nákupní centra a nejznámější nákupní ulice v Německu

Každé velké město má centrum, kam auta nemohou a kde se nachází velká nákupní centra a obchodní domy i malé obchůdky. Platí to i pro Německo. Tato místa poznáte podle toho, že jsou každou sobotu plná Němců, pro které procházka po těchto zónách představuje více než pouhé nakupování. Kromě obchodu zde totiž najdete spoustu kaváren, cukráren, restaurací a samozřejmě i historických památek či kulturních center (divadla a muzea).

Drážďany: Kaufpark, Altmarkt a Elbe Park.

Na ulici Dohnaer Strasse stojí oblíbené nákupní centrum se 72 obchody (např. obchod pro kutily B1 Discount, Game Stop a další). Jde-li vám oblečení, lepší volbou je obchodní dům Altmarkt a Elbe Park.

Norimberk: Franken-Center a City-Point

Do Norimberku se hodně jezdí na adventní trhy. Také je tu aquapark, jehož součástí je saunový svět. Vezměte rodinu či přátele, vyrazte za nákupy a krásný den zakončete relaxací v saunovém ráji. Stojí to za to, věřte mi. Mezi oblíbená nákupní centra v Norimberku patří Franken-Center Nürnberg, City-Point Nürnberg a Mercado.

Regensburg: Köwe Einkaufscentrum

Regensburg je v Česku znám jako Řezno. Sem se vyplatí jet, pokud si chcete nakoupit oblečení, obuv, sportovní potřeby a drogerii. Na výběr máte ze dvou velkých nákupních center Köwa Einkaufscentrum a Regensburg Arkaden. Navštívit ale samozřejmě můžete oboje.

Chemnitz: Chemnitz center a Galerie Rote

Západočeši rádi jezdí do Chemnitzu neboli Saské Kamenice. Nakupují zde potraviny, drogerii, potřeby do domácnosti, ale i oblečení, kosmetiku a elektroniku. Dobře jim poslouží hned čtyři obchodní domy - Chemnitz Center, Sachsen Allee Chemnitz, Galerie Rote Turm Chemnitz a Vita Center.

Mnichov: Kaufingerstrasse a Sendlingerstrasse

Centrum Mnichova má také své “nákupní centrum”, které představují tyto dvě ulice vedoucí z náměstí Marienplatz. Na Kaufingerstrasse zajděte, chcete-li si koupit něco pěkného na sebe, šperky nebo knihu. Ulice Sendlingstrasse je místem drobných obchůdků, kde seženete nádherné dárky, umělecké i řemeslné předměty.

Kolín nad Rýnem: Schildergasse

Ulice Schildergasse je vedle londýnské Oxford street jednou z nejrušnějších evropských ulic. Každý den ulicí projde 13 000 lidí! Ulici lemují obchodní domy a moderní architektura. Historie ulice sahá až do starověku a pro obchodní účely byla otevřena už v dobách drsného středověku. Minout byste neměli kavárnu Riese či vyhlášené parfumerie. Přes všechny ty nákupy si nezapomeňte prohlédnout zdejší dominantu v podobě impozantní katedrály.

Frankfurt nad Mohanem: Zeil a Goethestrasse

Ocitnete-li se ve Frankfurtu, udělejte si procházku do nákupní ulice Zeil, které se přezdívá “The fifth Avenue”. Najdete zde módní butiky i pro náročné. V ulici stojí nákupní centrum Zeilgalerie, jehož 10. patro tvoří spirála s úchvatnou vyhlídkou na celé město. Hned vedle Zeil leží ulice Goethestrasse, kde se sdružují klenotnictví známé po celém světě jako Cartier, Tiffany a další. Najdete zde i luxusní butiky jako Armani a Versace. Je to něco jako naše česká Pařížská ulice.

Düssledorf: Königsallee

Město Düsseldorf se proslavilo jako jedno z vysoce elegantních nákupních center. Však ulice Königsallee v češtině znamená “Třída krále”. Táhne se podél řeky a lemují jí stoleté kaštany. Ideální místo pro luxusní módní butiky, značkové obchody a drahá nákupní centra.

Hamburg: Mönckebergstrasse

Této ulici místní říkají zkráceně “Mo”,což je určitě příjemnější i pro nás. Přece jen celý název zní trochu krkolomně. Ulice Mo spojuje hlavní vlakové nádraží a městskou radnici. Až se vydáte pokochat se touto úžasnou stavbou, všimněte si nejen historických vilek, ale také obchodů a obchodů. Nejedná úžasná vila totiž ukrývá originální obchodní centrum.


NAŠE RADA NA ZÁVĚR: Nakupování do Německa se vyplatí trochu promyslet. Pokud chcete opravdu ušetřit, vyberte si dobu, kdy zrovna probíhají velké slevové akce. Ty Německo pořádá několikrát do roka, stačí si ohlídat termíny. Slevy v Česku se s těmi německými zatím nemohou rovnat, takže neváhejte, natankujte a jděte do toho!




Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.