Parkování na letišti v Bratislavě

Cestujeme letecky

Přidal susmevempoevrope, dne 20. 12. 2018,  0x


Mezinárodní letiště v Bratislavě využívají stovky Čechů každý rok podobně jako letiště ve Vídni či Berlíně díky akčním a levnějším letenkám. Na letiště mimo ČR se cestující nejčastěji dopravují vlakem, autobusem či vlastním autem. V posledním případě jistě uvítají praktické informace o možnostech parkování na letišti v Bratislavě. 

Doprava na letiště v Bratislavě

Mezinárodní letiště M.R. Štefánika Bratislava je například základnou populární nízkonákladové letecké dopravní firmy Ryanair. Odsud se rychle a levně dostanete do španělské Malagy a na Mallorcu, do Paříže, Bruselu i do Londýna.


Do Bratislavy se dostanete snadno a to třemi různými způsoby - autobusem, vlakem a autem:

  • Autobusem - do Bratislavy jezdí pravidelné linky společností RegioJet (bývalý Student Agency) a Flixbus. Cena jednosměrného lístku se pohybuje od 300 do 700 Kč. Záleží na datu a hodině odjezdu a samozřejmě na tom, jak dopředu si lístek objednáte.
  • Vlakem - pravidelné vlakové linky míří do Bratislavy každý den a lístek vychází zhruba na 300 až 700 Kč. Ceny jsou tedy podobné jako u autobusů.
  • Autem - rozhodnete-li se pro pohodlnou přepravu vlastním automobilem, výsledné náklady se odvíjí od vašeho vozu, výběru trasy a parkování na místě.

Parkování na letišti v Bratislavě

Pokud se rozhodnete pro cestu vlastním autem, doporučujeme si nejen naplánovat trasu tam, ale také zjistit si, kde a za kolik můžete parkovat. Své auto tam můžete ponechat na jeden den, celý víkend i po celou dobu dovolené. Počítejte ale s tím, že bezpečné parkování nebude zadarmo.


Letiště má dvě parkoviště. Parkoviště P1 (kapacita 106 míst) se nachází před terminálem, je určeno pouze pro krátkodobé parkování a stojí 4 eura na 60 minut. Toto parkoviště se využívá pro odvezení nebo vyzvednutí cestujícího. 


Druhé parkoviště P2 (kapacita 670 míst) je možné využít pro dlouhodobé parkování. Prvních 5 minut je zadarmo, 60 minut stojí 3 eura a každá další hodina také 3 eura. V případě parkování na více dní se platí za den. Místo na parkovišti lze rezervovat dopředu.


Ceny dlouhodobého parkování (od 1. ledna 2019): 

Doba parkování Cena parkování
1 den 3 eura
2-3 dny 25 eur
6-7 dní 30 eur
8-12 dní 40 eur
každý další den 20 eur


Další parkoviště Parkovisko pri letisku - Monti leží 5 minut od letiště v Bratislavě a nabízí dalších 100 parkovacích míst. Parkoviště je monitorováno kamerovým systémem, zabezpečeno a funguje 24 hodin denně po celý rok. Pokud si místo zarezervujete předem, zaplatíte o dost méně. 


Ceník parkování (od 1. října 2018): 

Doba parkování Bez rezervace S rezervací
1 den 15 eur 10 eur
3 dny 24 eur 17 eur
5 dní 38 eur 27 eur
10 dní 62 eur 38 eur
15 dní 90 eur 48 eur

Parkování na letišti v Bratislavě zdarma 

Na internetu se můžete dočíst, kde lze v Bratislavě zaparkovat zdarma. Oblíbeným místem je parkoviště u obchodního centra Avion, které se nachází cca 10 minut od letiště. Mezi další místa patří ulice Pestovatelská a Mesačná. Počítejte ale s tím, že vaše auto, které evidentně není místní, může vzbuzovat nežádoucí pozornost. Placená parkoviště  zaručují bezpečné a hlídané parkování a služby navíc (např. mytí auta, odvoz auta před terminál a další). 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.