Parkování ve Vídni - zdarma i placené

Evropa

Přidal susmevempoevrope, dne 14. 12. 2018,  0x


Češi mají Vídeň rádi. Nejvíce návštěvníků do Vídně směřuje právě teď v prosinci, kdy se zde konají nádherné adventní trhy. Ať už do Vídně zamíříte tento víkend nebo jindy v roce, zajímat vás bude odpověď na ožehavou otázku, jak je na tom krásná Vídeň s parkováním. 


Do Vídně se dá dojet vlakem i autobusem, nejvíce Čechů ale volí pohodlné cestování vlastním autem. Pohodlné až do chvíle, kdy přichází na řadu parkování v přeplněné Vídni. Jako každé velké město má Vídeň parkovací zóny. Lze najít i parkování zdarma, to je ale mimo centrum. Počítejte s tím, že čím blíže centru města zaparkujete, tím více si připlatíte. 

Zóny krátkodobého stání

Vídeň má parkovací místa určená pouze pro rezidenty. Parkovací místa se však nachází ve vybraných okrscích, což jsou 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9 a 12. Tato místa jsou rezervovaná a kromě rezidentů na nich nesmí nikdo parkovat. Tedy ani vy ne. Někde zakoupený parkovací lístek není brán v potaz. Zóny pro rezidenty poznáte podle značek zákazu parkování a zákazu zastavení doplněné o vysvětlující dodatkové tabule.


Pro návštěvníky jsou určené zóny krátkodobého parkování. Zde můžete parkovat pouze se zakoupeným parkovacím lístkem. Zdarma zde můžete zastavit maximálně na 15 minut (např. kvůli vyložení zavazadel), ale i k tomu je potřeba speciální lístek zdarma na 15 minut.


Vídeň má 3 různé zóny krátkodobého parkování: 

  • 1. až 9. a 20. obvod - po až pá (kromě státních svátků) od 9 do 22 hodin, max. doba parkování 2 hodiny
  • 10., 11., 12. a 14. až 18. obvod - po až pá (kromě státních svátků) od 9 do 19 hodin, max. doba parkování 3 hodiny
  • Zvláštní úprava parkování u městské haly Stadthalle - po až pá (kromě státních svátků) od 18 do 22 hodin, max. doba parkování 2 hodiny

Místa, kde si lze koupit parkovací lístky (lístek na 30 minut stojí 1,05 EUR): 

  • prodejny tabáku
  • automaty na cigarety
  • čerpací stanice
  • předprodejní místa dopravního podniku Wiener Linien
  • automaty na jízdenky dopravního podniku Wiener Linien
  • přes mobilní telefon

Záchytná parkoviště a parkovací domy Park&Ride

Záchytná parkoviště a parkovací domy Park&Ride se nachází na periferiích Vídně.Parkování zde je ale poměrně levné, celý den vás vyjde pouze na 3,40 EUR. Odsud se do centra dostanete veřejnou dopravou nebo pěšky. Většinou se nachází u nějaké stanice hromadné městské dopravy, takže se nemusíte bát, že byste se v neznámém městě ztratili. Dojet do cíle je ve Vídni snadné. 


Pokusit se parkovat “zdarma” a nezaplatit parkování se rozhodně nevyplácí. Štěstí raději pokoušejte jinde a jindy. Vídeňská policie je velmi důsledná a pokuta za parkování bez lístku vás může vyjít až na 220 EUR. Pokud si chcete parkování předem rozmyslet, stačí si vyhledat on-line mapu Vídně, kde jsou všechna záchytná parkoviště a parkovací domy dobře vyznačená.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.