Thajsko bez cestovky - kam cestovat po Thajsku

Asie

Přidal nacestachmimoevropu, dne 20. 01. 2019,  0x


Chcete-li si v Thajsku užít bezstarostnou dovolenou, ležet na pláži, večer být na baru a tu a tam si prohlédnout památky a vyrazit na výlet, ideální volbou je cestovní kancelář. Pokud však chcete nahlédnout pod “pokličku” a poznat Thajsko z jiné než známé turistické stránky, cestujte raději na vlastní pěst bez cestovky.


Běžně navštěvované destinace jsou podřízené turistickému ruchu. Je to logické, protože z turismu a peněz, které tu návštěvníci nechají, tyto oblasti žijí. Čím více z turistů dostanou, tím lépe se mají. A proto toužíte-li poznat skutečné Thajsko, je třeba vydat se mimo nejvíce navštěvované oblasti. Za zájezd s cestovkou na cca 14 dní navíc zaplatíte od 30 000 korun. Bez cestovky můžete ušetřit tisíce korun. 

Thajsko bez cestovky - jak si koupit letenku a najít hotel

Nemusíte se bát, Thajsko má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Thajsko je země, kde vás překvapí životem namíchaným koktejlem moderních velkoměst s buddhistickým tradičním způsobem života na venkově. Těšte se na dlouhé pláže, čajovníkové plantáže, divoké hory i pulzující džungli.


Prvním krokem je zajistit takové ty praktické věci, jako je doprava a ubytování. Nejprve si tedy promyslete, zda budete cestovat či dovolenou strávíte na jednom místě. Podle toho si budete zajišťovat ubytování. Spousta lidí si zajistí dopravu a ubytování na prvních pár dní, zbytek už řeší na místě podle toho, kam povedou jejich kroky. 

Letenky on-line

Do Thajska létají různé letecké společnosti. Cenově nejvýhodnější jsou nízkonákladové lety. Čím dříve si letenky objednáte (klidně až několik měsíců předem), tím levnější budou. Využít můžete on-line vyhledávače letenek, které vám najdou nejlevnější varianty letenek přesně dle vašich požadavků.


Za letenku do Thajska zaplatíte přibližně 15 000 korun podle toho, jak dopředu si letenku zamluvíte, odkud poletíte a kam a samozřejmě kdy. Může to být méně, ale i více. Záleží také na počtu přestupů a době letu. Počítejte s tím, že levné lety trvají déle a mívají více přestupů. Roli hraje také zavazadlo a jeho váha. 

Hotely on-line, couchsurfing 

On-line hezky z domova si můžete najít a zarezervovat ubytování. Opět existuje řada webových stránek, které zprostředkovávají ubytování od obyčejných penzionů až po luxusní hotely. Výhodou jsou hodnocení a recenze, podle nichž můžete vybírat. Samozřejmě můžete vyzkoušet sílu sociálních sítí a najít se levné ubytování přes známé.


Spousta lidí si oblíbila ubytování zdarma tzv. couchsurfing, což vlastně znamená spaní na gauči u dalších cestovatelů. Kdo ale tuto službu chce využívat, měl by ji sám nabízet. Někdy je ubytování zdarma nabízeno za menší protislužby (např. krmení domácích mazlíčků, posekání trávníku, zalévání květin, úklid apod.). To není nic v porovnání s vysokými cenami hotelů.  

Thajsko bez cestovky - doprava na místě

Cestovka za vás zařídí vše včetně dopravy na místo vaší dovolené. Ono to ale tak těžké není. Přímo na místě můžete cestovat několika způsoby. Velice oblíbené je půjčení auta, motorky nebo skútru. Pro neplánované cestování je to samozřejmě ideální způsob, stačí vlastnit mezinárodní řidičský průkaz.


Thajsko má ale velice slušnou autobusovou a vlakovou síť. Jízdenky lze většinou rezervovat a platit online. Mezi ostrovy fungují trajekty, pro delší přelety jsou vhodné vnitrostátní lety. V městech samozřejmě funguje hromadná doprava, kde je ale třeba počítat s různou úrovní. Jednoduše řečeno, dostanete se kamkoliv, kam potřebujete. A navíc bude to dobrodružství. 

Thajsko bez cestovky - tipy, kam jet

Pokud vás nebaví pouze ležet na pláži, máme pro vás pár tipů, která místa byste neměli minout. Čas na pláže si ale určitě najděte, protože thajské pláže a moře patří k nejkrásnějším. Většina cestovatelů své putování začíná v Bangkoku, kde se nachází letiště. Je to hlavní město Thajska a odsud se dostanete jak na jih k moři, tak na sever do hor. Prohlídku Bangkokem byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Bangkok 

Počítejte s tím, že v Bangkoku je pekelné vedro. Takže se obrňte trpělivostí, opalovacím krémem, slunečními brýlemi, pokrývkou hlavy a pitnou vodou. V Bangkoku je úžasný doslova pohádkový královský palác Wat Phra Keo, do kterého se ale dostanete pouze v dlouhých kalhotách! Mějte sebou vždy něco na převlečení. Dále se vydejte na procházku k řece Chao Phraya, kde úzké lodě brázdí vlny a na druhém břehu se tyčí chrám Wat Arun.

Ayuthayi 

Dalším skvělým tipem je bývalé hlavní město Ayuthayi založené v roce 1351. Od Bangkoku leží pouhých 80 kilometrů a dostanete se tam nejlépe ranním vlakem. Je to tip na příjemný jednodenní výlet. Ve městě stojí za prohlídku historický park plný prastarých chrámů.

Chiang Mai 

Na severu Thajska se nachází hlavní město tehdejšího království Lanna Chiang Mai, ve němž se nachází přes 300 chrámů! Z Bangkoku jsem jede noční vlak a za cca 15 hodin budete na místě. Historické centrum je rozlehlé a kromě chrámů budete obdivovat vodní kanály, městské hrady a chrámy. Dobrým nápadem je půjčení kola, díky kterému si město prohlédnete ve svižnějším tempu. Odsud se můžete vydat na výlety do okolní přírody a hor.

Krabi 

Jedná se o krasovou oblast obsypanou vápencovými útvary, které vyrůstají přímo z mořské hladiny až do výšky 300 metrů. Doveze vás sem opět noční vlak z Bangkoku s tím rozdílem, že toto místo se nalézá na jihu. Thajských vlaků se nebojte. Jsou opravdu pohodlné, zábavné a levné. Cesta je jenom trochu dlouhá, v tomto případě vás čeká cesta dlouhá téměř 1000 kilometrů. Nebudete litovat. Zdejší příroda je absolutně úžasná a připadat si budete jako v ráji.


Konečně si také užijete nádherných thajských pláží, kde na vás ze stromků budou pokřikovat roztomilé opice. Jakmile tam budete, měli byste navštívit posvátné místo Phra Nang Cave nad pláží Ao Phra Nang a vyhlídku Railay Beach viewpoint. Výšlap je náročnější a vede mezi kameny a kořeny stromů. Odměnou vám bude pohled na úchvatnou přírodní scenérii.

Ko Phi Phi 

Ve stejné oblasti jako Krabi leží místo, které znáte z filmu Pláž s Leonardem di Capriem. Čekáte-li opuštěný ráj na zemi, budete překvapeni. Zmiňovaný film toto krásné místo proslavil, takže sem zamíří hodně podobně naladěných cestovatelů, jako jste vy. Chybu neuděláte, pokud si zaplatíte výlet lodí na Bambusový ostrov, na který poplujete kolem magických skal. Doslova kouzelné jsou plavby malými obyčejnými lodičkami, se kterými si prohlédnete zátoky a kouty zdejších ostrovů.

Ko Lanta 

Až se nabažíte krasových oblastí, což se jen tak nestane, vydejte se na Ko Lantu. Zde si užijete nekonečné pláže s minimem lidí, posedávání u poloprázdného baru v ruce s místním koktejlem, blankytně modré moře, barevné korály s miliony ryb a osamělé laguny.

Doi Inthanon 

Pro horaly máme tip na výstup na nejvyšší thajský vrchol Doi Inthanon, který se leží ve výšce 2 565 m.n.m. Pokud ale čekáte pravý vysokohorský výšlap, budete trochu zklamáni. Až na vrchol hory totiž vede asfaltka. Podívat se ale můžete na naučnou stezku vedoucí pralesní vegetací, která vám ale zabere maximálně 20 minut. Ve stejnojmenném národním parku však můžete putovat divokou džunglí několik dní v kuse. Místní obyvatelstvo je velmi přátelské a nechají vás u sebe přespat. Zde uvidíte, jak lidé opravdu žijí.

Kaeng Krachan 

Mezi Barmou a Thajskem se rozprostírá ohromný pralesní komplex. Národní park Kaeng Krachan je z nich největší a ukrývá tajuplné neobydlené údolí nazývající se Údolí hladových tygrů. Takže bacha na tygry a cestujte opatrně.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.