Tipy na nejlepší termální lázně Slovensko

Evropa

Přidal cestujemepomadarsku, dne 21. 08. 2018,  0x


Nenechte se vyděsit moderními názvy “aquapark, aquacity, aquarelax či holiday park”. Možná vás nebaví bláznivé vodní atrakce, to však není jediné, co je na slovenských koupalištích lákavé. Slovensko je totiž proslulé léčivými termálními prameny, které řadu koupaliště zásobí vodou. Nechte se inspirovat našimi tipy na nejlepší termální lázně na Slovensku a udělejte něco pro své zdraví.

Aqualand Plážové koupaliště


V centru Banské Bystrice leží velmi příjemné letní koupaliště. Nečekejte ale jeden bazén, jak tomu bývá u nás. Najdete zde přírodní jezero, osm bazénů a spousty atrakcí. Nechybí tobogány, skluzavky ani vodní park pro nejmenší. Pět z osmi bazénů je přitom plněno hřejivou termální vodou s teplotou od 30 do 32 stupňů Celsia, která má pozitivní účinky na lidské zdraví. A když budete mít pocit, že jste odpočinuli až až, můžete si půjčit šlapadla a projet se na jezeru.

Termální koupaliště Diakovce

Oficiální název zní Retro Thermal Diakovce a najdete jej mezi městy Šaľa a Galanta v Podunajské nížině cca 4 kilometry od vesnice Diakovce, podle které se jmenuje. Tři bazény pro dospělé, pro děti do 6 let a pro děti do 4 let jsou napuštěné minerální vodou, která vyvěrá z hloubky 780 metrů. Její teplota je krásných 38 stupňů Celsia. Díky vyšší teplotě je areál otevřený i mimo letní sezónu.

Aqua-Vital Park Lúčky


Na Liptově pod Chočskými vrchy se nachází další termální koupaliště, které se pyšní venkovními i vnitřními bazény s léčivou termální vodou. Venku si lze odpočinout v sedacím bazénku s minerální vodou o teplotě 36 až 38 stupňů Celsia, vnitřní bazén má teplotu 33 až 35 stupňů Celsia. Navštívit můžete i finskou saunu, parní lázeň či Kneippovu koupel.

Termální centrum Galandia

Toto ohromné centrum je určené pro dospělé i rodiny s dětmi. Je zde venkovní i vnitřní část. Centrum je tedy otevřené po celý rok. Chcete-li poznat účinky léčivých minerálních vod, je pro vás určený hypertermální klidový bazén. Děti si mezitím užijí zábavu v dětském bazénu, na tobogánu či hřišti.

Aquapark Senec

Senec patří k nejznámějším letoviskům na Slovensku. Leží kousek od Bratislavy u Seneckých jezer. Uprostřed krásného prostředí vás čeká zábava i odpočinek v podobě 13 bazénů během letní sezóny, v zimě je otevřeno 8 bazénů. Některé z nich jsou zásobeny termální vodou o různé teplotě od 28 do 38 stupňů Celsia. Součástí je i saunový svět a masážní perličkové bazénky. Na své si přijdou i milovníci adrenalinové zábavy - divoké tobogány, skluzavky i originální “space hole”.

Termální koupaliště Novolandia


Ve středním Slovensku u obce Rapovce a města Lučenec najdete koupaliště, které využívá vodu z termálního pramene. Ten vyvěrá z hloubky 1501 metrů a na povrchu dosahuje teploty 38,1 stupňů Celsia. Složení tohoto konkrétního pramene je hodně podobné mořské vodě, obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků, má balneologické účinky a hodně se využívá k inhalaci, protože příznivě působí na dýchací cesty. Blahodárný vliv má i na pohybové ústrojí, pokožku a celkové zdraví vůbec.

Termální koupaliště Sorea

Ideální místo, pokud si chcete odpočinout, potěšit své zdraví a nenechat se rušit hlukem v přeplněných aquaparcích. Koupaliště Sorea v Liptovskom Jáne je tiché a klidné místo, kde můžete nerušeně odpočívat v bazénech, které jsou naplněné termální vodou z pramene nazvaného Rudolf. Minerální voda podporuje léčbu nemocí pohybového ústrojí, revmatické nemoci, ženských chorob i nejrůznějších kožních nemocí.

Termální koupaliště Vrbov


Ve Vysokých Tatrách 7 kilometrů od městečka Kežmarok leží další výjimečné místo. O zdejší vodě se prý říká, že má nejléčivější účinky v celé střední Evropě. Můžete se v ní koupat a dokonce ji i pít. Pozitivní účinky má až na 12 různých onemocnění, které postihují dýchací cesty, trávicí ústrojí či kůži. Velmi účinná je při léčbě astmatu, revmatické nemoci, srdečně-cévních chorob a další. Teplota vody je 38 stupňů Celsia a koupat se ve Vrbově můžete kdykoliv v roce. Minerální vodou je napuštěno osm bazénu, pro děti jsou určené dětské bazény s normální vodou a o zábavu pro děti i dospělé se postará tobogán.

Thermalpark Šírava

Uprostřed krásné přírody Dolného Zemplína a Vihorlatských vrchů na východním Slovensku leží termální park Šírava. Je to příjemné místo pro celou rodinu, protože kromě venkovního bazénu s geotermální vodou jsou zde zábavné vodní atrakce jako vlnový bazén, masážní bazén, skluzavka, divoká řeka či houpací záliv. Pro malé děti je určený dětský bazének s normální vodou. Součástí areálu je také saunový svět a wellness centrum s pestrou nabídkou relaxačních služeb.

Aquatermal Strehová

Zpět k Banské Bystrici na jihu Slovenská, jejíž okolí je na termální prameny obzvláště bohatá. Mezi městy Lučenec a Velký Krtíš leží další z mnoha termálních koupališť. Výhodou je kombinace vnitřního (tři bazény) a venkovního areálu (tři bazény, tobogán, skluzavky, dětské hřiště a další vodní atrakce), díky čemuž lze koupaliště navštěvovat po celý rok. Bazény jsou plněny vodou ze třech termálních vrtů a jedná se o typ minerální vody, který má blahodárný vliv zejména na pohybové ústrojí. Teplota termální vody je 36 stupňů Celsia.

Termální koupaliště Zelená Žába


V malebném lázeňském městečku Trenčianské Teplice můžete od roku 2015 navštívit zrekonstruované moderní letní koupaliště nabízející zábavu a odpočinek pro všechny věkové kategorie od nejmenších až po seniory. Děti si zde užijí zábavu v dětském zábavu s atrakcemi, dospělí si zaplavou nebo jen tak odpočinou v bazénu naplněném léčivou termální vodou. Vedle toho Zelená Žába nabízí saunový svět, vířivku, bowling, multifunkční hřiště i volejbalové hřiště.

Termální koupaliště Čajka

Potrpíte-li si na krásné prostředí, termální koupaliště Čajka vás okouzlí. Nachází se u Bojnického zámku a zoologické zahrady přímo v městském lesoparku. Příroda je tu opravdu nádherná. Letní termální lázně nabízí tři bazény obsahují termální vodu o teplotě 26 až 33 stupňů Celsia. Pro děti je určené pískoviště, dětský bazén se skluzavkou, tobogány, nafukovací skákačka, houpačky apod.

Termální koupaliště Katarína Kremnica


V oblasti Kremnických vrchů u města Kremnica leží jedinečné termální lázně Katarína. Do bazénů napouští vodu z vlastního minerální pramene, který vyvěrá 376 metru pod zemí. O jejích zdravotních účincích na zdraví prý věděli již zdejší horníci. Ti se nebáli chodit do podzemí a ve vodě se koupat a pít ji. Vliv má na pohybové ústrojí i nervovou soustavu. Dnes už do podzemí nemusíte, léčivých účinků termální vody o teplotě 26 až 31 stupňů Celsia si užijete v bazénech.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.