Tipy na nejlepší zábavní parky Německo

Příběhy a zážitky

Přidal milovnicevody, dne 14. 09. 2018,  0x


Chcete-li si užít zábavu, vyrazte do Německa. Do Německá se sice nejezdí za mořem a plážemi, a ani vysoké hory nejsou jeho silnou stránkou, něco extra však přece jenom má. Jsou to ohromné zábavní parky, ve kterých si užije pořádnou dávky zábavy a adrenalinu celá rodina od nejmenších až po dospělé.

Německo je doslova ráj, co se týče zábavních parků. Každá spolková země má nejméně jeden a nejvíce jich má Bavorsko. Každý park je něčím zvláštní, něčím speciální. Nevíte-li, kam vzít rodinu na víkend, německé zábavní parky jsou skvělou volbou.Které jsou ty nejzajímavější, největší a nejkrásnější?

Europa Park


Je prý jeden z největších a nejzábavnějších zábavních parku na celém světě. Nachází se poblíž německého městečka Rust na pomezí hranic s Francií a Švýcarskem (Bádensko-Württembersko). Ohromný zábavní Europa Park je rozdělený do 13 částí. Každá část se jmenuje podle některého z Evropských států. Poplujete na pirátské lodi, stanete se na chvíli kosmonautem, ale užít si můžete i benátský karneval nebo španělské býčí zápasy. Jeden z nejnavštěvovanějších atrakcí je horská dráha, kde pojedete rychlostí až 130 km/h. Pokud byste si chtěli park prolézt celý, jeden den vám rozhodně stačit nebude.

 • Otevírací doba: denně 9:00 - 18:00 
 • Vstupné: Dospělí - 884 Kč, dětí do 11 let - 780 Kč, děti do 4 let - zdarma

Legoland


Nejen pro milovníky celosvětově známé stavebnice LEGO® je určený atypický zábavní park, který je postavený z kostek lega. Legoland leží Günzburgu (Bavorsko) a rozkládá se na ploše, která velikostí odpovídá 26 fotbalovým hřištím. Děti ale i dospělí zde najdou z lega postavené téměř cokoliv (např. celá miniaturní Evropa, miniatury měst a zámků). Součástí je více než 50 atrakcí pro děti, kde si mohou hrát na princezny, rytíře, piráty i cestovatele. Nejvíce děti milují postavičky ze Star Wars. Kromě toho je zde horská dráha, rozhledna, minivláček i asijská čtvrť Little Asai.

 • Otevírací doba: denně 10:00 - 18:00 
 • Vstupné: Dospělí - 45,50 EUR, děti - 40,50 EUR (při nákupu online jsou až o 10 EUR levnější)

Playmobil Fun Park


Opět v Bavorsku cca 15 kilometru od Norimberku najdete velmi zajímavý rodinný park plný oblíbených hraček Playmobil. Ty se vyrábí právě ve vedlejším městečku Zirndorfu. V zábavním parku, který je určený především pro děti ve věku od 4 do 10 let, najdete pirátské jezero, hrad pro rytíře, westernové městečko, zámek pro princezny, vodní atrakce (šlapadla, lodičky, vodopády, rýžování zlata), mini-dinopark, jeřáb, minigolf, lanové věže a další zábavné atrakce, skluzavky a prolézačky. V hale, ve které se nachází restaurace, je k dispozici na hraní velké množství stavebnice, kde si děti mohou hrát. Do parku můžete vyrazit na otočku, okolí parku ale nabízí dostatek ubytovacích kapacit.

 • Otevírací doba: denně 9:00 - 19:00 
 • Vstupné: Dospělí - 7-10 EUR, děti do 3 let zdarma

Bayern Park


Kousek od českých hranic, mezi Pasovem a Řeznem, leží další německý zábavní park Bayern Park. Spoustu legrace si zde užijí rodiny s dětmi. Na ploše 400 tisíc m2 se nachází přes 80 rozmanitých atrakcí, které si nejvíce vychutnají dětí ve věku do 3 do 14 let. Kromě atrakcí mohou děti navštívit ZOO, užít se svět středověku, vesmírného cestování či vodních dobrodružství. Asi nejvíce navštěvovanou je horská dráha a rafting na divoké vodě. Pro malé děti jsou určené nejrůznější prolézačky, skákačky, skákací hrad, prasátková dráha i labutě na vodě. Pro nejmenší je zde k dispozici batolecí vesnička plná domečku a bezpečných klouzaček.

 • Otevírací doba: denně 9:00 - 17:00/18:00 (dle ročního období) 
 • Vstupné: Dospělí a děti nad 140 cm - 22 EUR, děti do 140 cm - 19,50 EUR, děti do 100 cm - zdarma

Churpfalzpark


Uprostřed nádherné květinové zahrady u městečka Cham (kousek od českých hranic) leží další zábavní park, který je vhodný pro menší děti. Ti budou mít radost z atrakcí, jako je jízda v kočáře, minibagr, mini volný pád, obří kolo, dračí dráha, autodrom, čtyřkolky, létající drak, trampolíny a kolotoče či ohromný zrcadlový labyrint. Atrakcí je však mnohem více. K dispozici je také dětské hřiště, velká louka s lehátky určená pro odpočinek, venkovská a květinové zahrady, vyhlídkový pavilon a samozřejmě různé možnosti občerstvení.

 • Otevírací doba: denně 10:00 - 17:00 
 • Vstupné: Dospělí - 20 EUR, děti do 15 let - 19 EUR, děti do 5 let - 16 EUR, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) - 70 EUR

Heide Park


Patří k nejlepším německým zábavním parkům vůbec. Leží u města Soltau, cca 60 km od města Hamburk směrem na jih. V zábavním parku Heide Park je pro dětské i dospělé návštěvníky určeno více než 50 různých atrakcí. Unikátní atrakci představuje zejména dřevěná horská dráha, která je největší na světě. Slušnou dávku adrenalinové zábavy nabízí atrakce Scream, při níž si vyzkouší návštěvníci 71 metrů dlouhý volný pád. Nebudete-li mít chuť na atrakce, můžete se podívat na některé z představení - pirátské představení u jezero nebo show s defíny.

 • Otevírací doba: denně 9:00 - 18:00 
 • Vstupné: Dospělí - 33 EUR, děti do 11 let - 26 EUR, děti do 4 let zdarma

Tripsdrill


Zhruba 30 kilometru od Stuttgartu vedle města Cleebroon leží další zábavní park, který byl otevřen již v roce 1929 Jiné je na něm to, že zdejší atrakce jsou poněkud neobvyklé. Právě proto si zde užijete více legrace než jinde. Pro lepší představu se v zábavním parku Tripsdrill můžete projet v bednách od mýdla. Řídíte je sami a pojedete rychlostí až 14 km/h. V části nazvané Ráj divočiny mohou návštěvníci krmit rysy, medvědy a vlky. Mimo to zde najdete vodní atrakce, horské dráhy, muzeum, divadlo, dětskou zoo i dětské hřiště.

 • Otevírací doba: denně 9:00 - 18:00 
 • Vstupné: Dospělí - 22 EUR, děti do 11 let - 18 EUR, děti do 4 let zdarma

Phantasialand


Tento zábavní park leží u Kolína nad Rýnem a jedná se o špičku mezi evropskými zábavními parky, který je plný velkolepých atrakcí. Park je rozdělený do šesti částí - Mexiko, Afriko, Čína, Mystery, Divoký západ a Fantasy. Každý část má specifické kulisy i atrakce. Každý se zde přijde na své. Jsou zde horské dráhy, vodní dráhy a atrakce, autodromy, volný pád i 4D kino. Mezi vyhlášené atrakce patří pěti loopingová dráha Black Mamba, jízda na důlním vláčku Colorado Adventure, divoká řeka River Quest, otáčecí myšky Winjas Fear a Force či otáčecí lavice Talocan. Samozřejmě jsou tu i atrakce pro nejmenší návštěvníky, kteří mají na adrenalinovou zábavu čas. Jsou to kolotoče, houpačky, trampolíny a mnoho různých her. Také zde se odehrávají různá představení a show, u kterých si odpočinete (např. kovbojové a indiáni, piráti, tanečnice či asijští bojovníci.

 • Otevírací doba: denně 9:00 - 18:00 
 • Vstupné: Dospělí - 33,50 EUR, děti do 145 cm - 29,5 EUR, děti do 7 let zdarma

Hansapark


Další zábavní park určený především pro menší děti. Najdete jej 80 kilometrů od Hamburku směrem na sever u městečka Lübeck, které se nachází poblíž pláže Baltského moře. Park se nachází uprostřed krásné krajiny a zabírá plochu 46 ha. Jako v každém zábavním parku si můžete vybrat mezi vodními atrakcemi, horskými dráhami, kolotoči, lanového centra, 4D kina, 3D laserové show a neuvěřitelných živých představení, kterých se účastní lidé i zvířátka jako lachtani, tučňáci a papoušci.

 • Otevírací doba: denně 9:00 - 18:00
 • Vstupné: Dospělí - 26 EUR, děti do 14 let - 21 EUR, děti do 7 let zdarmaKomentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.