TOP 5 - Aquaparky Slovensko

Evropa

Přidal cestujemepomadarsku, dne 17. 08. 2018,  0x


Letošní léto nemá obdoby a kdo má rád slunečné počasí a vysoké teploty, nachází se doslova v ráji. Nejlepší, potažmo i nejrozumnější aktivitou je v těchto dnech koupání. Chcete-li si dosyta užít vodních radovánek, jeďte do aquaparku. Máme pro vás hned 5 tipů na nejlepší koupání a vodní zábavu na Slovensku. 

1. Aquapark Tatralandia - vodní hrátky nedaleko hor

Jednoznačným vítězem naší desítky je aquapark Tatralandia, který najdete mezi Liptovským Tnovcom a Liptovským Mikuláš. Je největší a nejznámější. Zatímco jeden den trekujete v horách, druhý den se můžete vyřádit v aquaparku. Otevřený je celoročně a díky lyžařským střediskům v okolí zde není nouze ani o návštěvy v zimě.

Nejlepší samozřejmě je Tatralandia v létě, kdy je otevřeno 14 různých bazénů. Některé mají obyčejnou vodu, jiné mořskou. Devět bazénů je naplněno minerální vodou o teplotě přes 30 stupňů Celsia. Milovníci vodních atrakcí, ať už děti nebo dospělí, se mohou těšit na 26 tobogánů a klouzaček různé náročnosti i délky a dalších atrakcí. Součástí aquaparku je westernové městečko Šiklův mlýn nabízející stylové ubytování. 


2. Aquacity Poprad - nejzelenější aquapark na světě

Pokud vás láká kombinace koupání a horské turistiky (lyžování), zavítejte do Popradu. Město leží kousek od Vysokých Tater, takže při koupání si užijete krásných výhledů. Zajímavé je, že ke svému chodu aquapark využívá sluneční energii a geotermální sílu. Otevřený je také po celý rok.

Aquapark má 13 vnějších a vnitřních bazénů, termálních i relaxačních, a spousty vodních atrakcí od klouzaček, přes trysky až po vířivky. Například bazén Blue Sapphire nabízí léčbu světlem a barvami (tzv. chromoterapie) a večer zde probíhá laserová show. Děti zbožňují Ostrov pokladů a ve wellness centru mohou návštěvníci navštívit sauny, ledové jeskyně či solárium. 


3. Gino Paradise Bešeňová

Nedaleko města Ružomberk je rovněž kombinace relaxačních termálních koupališť a zábavného aquaparku. Některé geotermální prameny, které naplňují bazény, mají teplotu až 70 stupňů Celsia a mají léčebné účinky. Těšit se můžete na 20 bazénů, desítky vodních atrakcí a relaxační procedury v rámci Wellness & Spa Centra.

Přímo pod širým nebem je umístěné atrium s bazénem s umělými vlnami a dvěma vířivkami. Zdejší aquapark se budu líbit zejména milovníkům tobogánů. Právě zde se nachází 30 metrů vysoká tobogánová věž. Zpět dolů vás sveze 6 různých tobogánů různé obtížnosti. Máte-li rádi adrenalin, aquapark Bešeňová je to pravé. 


4. Thermal Park Corvinus Velký Meder

Přemístíme se na jih, kde se nachází termální koupaliště, ve kterém nechybí ani zábavní sekce s atrakcemi. Velký Meder je otevřen celoročně, vodních hrátek si tak můžete užít, kdykoliv se vám zachce. Najdete zde devět bazénů. Všechny jsou naplněné termální vodou s příjemnou teplotou mezi 25 až 37 stupňů Celsia a blahodárnými účinky na zdraví.

Až budete mít dost klouzaček a tobogánů, můžete se směle vydat do wellness centra, sauny, solného dolů či si dopřát masáž. Ženy jistě uvítají možnost navštívit salón krásy. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, za pozornost stojí léčebné procedury jako magnoterapie nebo termo akupresura. Kdyby vás začal voda nudit, kousek od aquaparku Velký Meder leží adrenalinový lanový park. 


5. Termální koupaliště Podhájská

Posledním tipem je asi jedno z nejnavštěvovanějších slovenských koupališť vůbec. Leží na jihu Slovenska, zhruba na půlce cesty mezi Bratislavou a Budapeští. Aquapark Podhájská je unikátní tím, že zdejší termální voda má téměř identické složení s vodou v Mrtvém moři. Pokud si tedy chcete užít Mrtvé moře, vyrazte klidně na Slovensko.

Koupaliště nabízí devět bazénů s minerální vodou o teplotě 33 až 38 stupňů Celsia. Nezapomeňte navštívit římské lázně, které na vás dýchnou atmosféru antického světa. Součástí komplexu je moderní Vitální a bazénový svět, ve kterém se nachází sauny a vodní atrakce. Nejen děti si oblíbily mini botanickou zahradu s rybičkami a želvami. 

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.