Cestujte pouze s kvalitním cestovním pojištěním. Vyplatí se to!

Rady a tipy

Přidal david-ruzicka, dne 2. 04. 2020,  0x

Cestujte pouze s kvalitním cestovním pojištěním. Vyplatí se to!

Budete-li cestovat bez dobrého pojištění, rozhodně nejste za hrdinu. Spíše naopak. Proto se vždy vyplatí dát na to, abyste byli kvalitně pojištěni, jelikož výlohy za případné zdravotní ošetření v zahraničí mohou vystoupat do astronomických částek. Snadno byste se tak mohli kvůli relativní banalitě dostat do velkých problémů. Ke sjednání cestovního pojištění lze přistupovat různými způsoby, přičemž se na to zaměříme také v tomto našem článku. 

Rizika v zahraničí jsou nemalá

Vyrážíte na cestu? Pak si přibalte do kufru i kvalitní cestovní pojištění. To bude rada každého zkušeného cestovatele. V zahraničí totiž platí více než kde jinde, že je důležité být připraven na všechno. Jedině tak se vyhnete zbytečným komplikacím a cestovat jako dobrodruh neznamená například hazardovat se svým zdravím. A právě to je nejnebezpečnější situace, kdy se zkrátka může kvalitní pojištění hodit. Léčebné výlohy jsou často v zahraničí mnohem vyšší, než na co jsme zvyklí v tuzemsku. Je tak je potřeba s tím počítat.

Nejsou to ale samozřejmě pouze ty nejzávažnější události, ale v zahraniční nás může často potkat řada zdánlivých banalit, které nám však mou dovolenou značně zkomplikovat. Může to být třeba ztráta zavazadel.

Zaměřte se na parametry své pojistky

Abyste byli pojištěni skutečně kvalitně, je potřeba se zaměřit na to, jaké parametry vaše pojistka vlastně má. Je důležité, aby pokrývala všechna rizika, která vás pravděpodobně v zahraničí mohou potkat. Pojištění do zahraničí proto sjednávejte s veškerou obezřetností a zaměřte se zejména na ta typická rizika, která vás na cestách mohou provázet. Jde především o:

• Výlohy na léčení

• Ztrátu nebo poškození zavazadel

Řada pojišťoven nabízí také nejrůznější doplňková pojištění, kde může být například pojištění odpovědnosti, které za vás uhradí škodu, kterou nedopatřením způsobíte na svých cestách v zahraničí. Může se jednat o škody na majetku či o škody na zdraví, ale vždy to samozřejmě záleží na konkrétních parametrech vaší pojistky. Právě proto je tolik důležité, se při sjednávání pojištění na parametry pojistky zaměřit.

Jak poznat dobré pojištění?

Dobré pojištění samozřejmě poznáte podle odpovídajících parametrů, jak jsme zmínili již výše. Na druhou stranu, podle čeho vlastně tyto parametry určit? Především by se měly shodovat s náležitostmi, jakými jsou:

  • destinace vaší dovolené,
  • doba pobytu.

Tato kritéria společně s výší pojistného krytí, na jaké si chcete pojistku sjednat, do značné míry samozřejmě ovlivňují cenu samotného pojištění. V tomto ohledu lze jedině doporučit srovnat si cestovní pojištění online, kde přehledně vedle sebe vidíte nabídky jednotlivých pojišťoven. Můžete si tak zvolit tu, která pro vás bude mít nejlepší poměr ceny a výkonu. Cestovní pojištění navíc dnes můžete velice snadno také prostřednictvím internetu sjednat, a to doslova v řádu minut. Nemusíte tak již nikam chodit a na nic dlouho čekat. Někdy cestovní pojištění nabízejí například také banky, kde máte svůj běžný účet, případně můžete mít toto pojištění ke kreditní kartě. Dejte si však vždy pozor, co vše toto pojištění reálně kryje a co nikoliv, a také samozřejmě do jaké výše je krytí poskytováno.

Na pojištění nemusíte šetřit

Pokud si chcete sjednat skutečně dobrou pojistku, která vás v zahraničí ochrání, samozřejmě byste neměli extrémně tlačit na finance. Neznamená to, že si musíte pořídit pojistku drahou, ale určitě aspoň takovou, která skutečně splní to, co od ní požadujete. Pokud cestujete na vlastní pěst, možná se vám v rámci úspor budou hodit levné letenky, které dnes koupíte mnohdy prakticky za babku. A co ušetříte na letenkách, to potom může jít také do kvalitního pojištění nebo samozřejmě do zajímavějších zážitků na vaší dovolené.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.