Ďáblův kotel - unikátní vodopád v Ekvádoru

Jižní Amerika

Přidal dobrodruh, dne 1. 06. 2017,  0x

Ďáblův kotel - unikátní vodopád v Ekvádoru

Atrakce, která láká miliony turistů napříč světem. Místo, které budí respekt a velikánský obdiv. Chcete-li být svědky neuvěřitelné síly přírody, prohlédněte si záběry z místa, kterému se říká Ďáblův kotel.

Obdivuhodná příroda

Pailon Del Diablo neboli Ďáblův kotel je samostatný vodopád, na který narazíte přibližně po 30 až 40 minutách jízdy z ekvádorského městečka Banos. Vodopád, který se nachází na řece Pastaza, představuje vzrušující adrenalinový zážitek. Jen hrstka odvážných se odhodlá k tomu, aby vkročila na závěsný most, ze kterého se každému naskytne nebeský pohled na tento přírodní úkaz. Již samotné fotografie vám napoví, jakou moc má vodopád Pailon Del Diablo, a co teprve když budete stát v jeho těsné blízkosti.

 

Nezapomenutelná cesta

Mnozí se schodují v tom, že pojmenování Ďáblův kotel ani zdaleka není nejvýstižnějším přirovnáním. Mohutná síla řeky, která se v momentě ztrácí v hloubce padesáti metrů, ve vás vyvolává pocit bezmoci a malosti. Již ale na samotnou cestu k vodopádu jen tak nezapomenete, neboť vede pralesem, který zdobí nádherně zelené stromy a vzrostlé liány. Navíc budete míjet turisty, kteří se vrací od vodopádu a jsou zmáčení od hlavy až k patě.

Dechberoucí výhled

Vedle vodopádů se navíc můžete vydat po jedinečné sérii kamenných schodů. Schody byly navrženy tak, aby splývaly s okolní tropickou krajinou. Připravte se tak na jedinečný zážitek, ať už se to týká samotného pohybu po schodech, tak i jejich estetické stránky. Jednotlivé schody jsou poskládány z velkých celistvých a hladkých kamenů, které při pohledu dolů vytváří díky hře stínů optický klam. Vy si tak chvílemi nejste jistí, zda jste se nevydali místo schodů skrz skalisko. Pocit strachu v lidech vyvolává i věčně kluzký povrch, který je důsledkem vždy všudypřítomné mlhy, která se v okolí vodopádů vytváří.


 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.