Europark Německo - praktické informace

Co navštívit

Přidal cestovani-k-mori, dne 6. 12. 2018,  0x

Europark Německo - praktické informace

Největší a nejkrásnější zábavní park v celém Německu. To je určitě správné místo, které byste měli navštívit, když si chcete užít trochu zábavy. Největší výhodou je, že si v něm každý přijde na své. Najdete zde atrakce jak pro nejmenší, tak i pro dospělé. Kromě atrakcí se zde můžete také těšit na výborné jídlo a celkově si určitě odnesete nezapomenutelný zážitek.

Doprava

Europark se nachází v německém městě Rust, který se nachází na hranicích s Francií a Švýcarskem. Je to poměrně velký kus cesty, a proto je dobré zvážit, jestli by nebylo lepší koupit si nějaký zájezd. Nebudete tak mít s dopravou žádné starosti.


Když se rozhodne pro dopravu na vlastní pěst, je tady také možná letecká doprava. V blízkosti Rustu je několik letišť a přece jenom je to rychlejší. Nejblíže jsou Black Forrest Airport Lahr (20 km), Karisruhe/Baden-Baden (64 km) a Aéroport International Strasbourg (64 km).


Případné parkování v areálu stojí 5 euro za den. V případě, kdy se ubytujete v hotelu, který je v areálu, máte parkování zdarma.

Vstup
Tento zábavní park je skvělý v tom, že je otevřený během celého roku. Některé atrakce jsou přes zimu nepřístupné, ale i tak si tam určitě najdete spoustu zajímavých atrakcí. Navíc se během zimné sezóny liší i vstupné, protože je levnější. Kvůli tomu, jak je areál parku velký, je dobré si pro násvětvu vyhradit aspoň dva dny.

Jednodenní vstupné

 • Děti do 4 let: zdarma
 • Děti 4 - 11 let: léto 36 euro / zima 30 euro
 • Dospělí: léto 41 euro / zima 35 euro
 • Senioři nad 60 let: léto 36 euro / zima 30 euro 

Dvoudenní vstupné

 • Děti do 4 let: zdarma
 • Děti 4 - 11: léto 67,5 euro / zima 51 euro
 • Dospělí: léto 77 euro / zima 60 euro
 • Senioři nad 60 let: léto 67,5 euro / zima 51 euro

Děti v den narozenin mají vstup zdarma. Musí se prokázat občanským průkazem nebo pasem.

Otevírací doba


březen - listopad 9:00 - 18:00 (během prázdnin až do 20:00)
listopad - březen 11:00 - 19:00

Atrakce


A teď ta nejzajímavější část. Celý areál je rozdělen do 15 sekcí. 13 z nich je podle zemí a s tím souvisí i to, že atrakce se tématicky vztahují k dané zemi. Odvíjí se od toho také občerstvení, takže takhle můžete ochutnat něco jiného z dalších kultur. Zbylé dvě sekci se jmenují Arthurova země a Dětský svět. Atrakce jsou ještě dále rozdělené na jednotlivé tour. Všechny atrakce jsou zdarma.


Action tour je spíše pro odvážné lidi, protože jde o adrenalinovou zábavu. Můžete se těšit na zajímavé horské dráhy, kterým vévodí nejvyšší Silves Star s výškou 73 metrů. Patří k tomu například i jedna restaurace, kde vám jídlo přijede na speciální horské dráze a to je opravdový zážitek.


Family tour je určena pro rodiny. S dětmi v této sekci můžete navštívit divadelní představení nebo galerii pohádek. Jedna z nejzajímavějších atrakcí je projížďka se světelnou pistolí, kde budete střílet po různých příšerkách.


Summer tour je ideálním plánem na léto. Vévodí tomu atrakce s vodou, což během horkého léta určitě oceníte. 


Pleasure tour obsahuje zážitkové atrakce. Třeba projížďka nadzemním vlakem kolem celého areálu zní určitě moc zajímavě.


Arthur tour je inspirovaná postavičkou Arthura stejně jako celá Arthurova země. 


A poslední je Show tour, kde se můžete těšit na různá divadelní představení, muzikálové vystoupení nebo třeba na osvětlenou fontánu.

Na co nezapomenout?

 • Dobře si naplánujte čas. Europark je velký areál a abyste stihli všechno, je potřeba si ten čas dopředu trochu naplánovat.
 • Nezapomeňte si vzít eura
 • Cesta autem z Prahy trvá cca 5,5 hodin, proto není na škodu zvážit i jiný způsob dopravy.
 • Nezapomeňte na dobrou náladu, protože při návštěvě europarku si můžete užít spoustu legrace.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.