kam na dovolenou k moři v březnu, dubnu a v květnu (na jaře)

Co navštívit

Přidal cestovani-k-mori, dne 29. 11. 2018,  0x

kam na dovolenou k moři v březnu, dubnu a v květnu (na jaře)

Po dlouhé zimě máte chuť si zajet někam k moři, ale nevíte kam? Máme tady pro vás několik návrhů na destinace, kam můžete vycestovat v jarních měsících a kde si užijete krásného slunce a tepla. 

Turecká riviéra

Turecká riviéra se může chlubit tím, že moře na jaře je nelepší. Trochu s tím souvisí i to, že na jaře zde potkáte jenom málo turistů a budete mít větší klid. Dalším bonusem je, že Turecká riviéra je pod vysokými horami, což je určitě krásné a navíc pláže jsou nádherné. Lidé, kteří rádi objevují, si určitě zamilují tuto antickou lokalitu, kde můžou vidět například zříceniny města Olympos. Milovníci procházek se mohou jít projít po Lýkijské stezce. Na závěr je ještě dobré říci, že ceny jsou nižší než v západní Evropě.

RhodosRhodos patří mezi nejjižněji položené ostrovy a je naprosto ideální na jaře. Víceméně je Rhodos podobný jako Turecká riviéra. Najdete zde písečné i oblázkové pláže a nesmíme opomenout ani antické lokality, které vás jistě nadchnou, když budete mít chuť se vydat na nějaký výlet.

Eilat

Eliat je velké turistické centrum a jediný rudomořský přístav Izraele. Potěšit vás může svým mimořádně příznivým klimatem a prší jenom velmi výjimečně. Jet sem na jaře je ideální i kvůli tomu, že v létě jsou zde nesnesitelná horka. Můžete si tady užít šnorchlování a potápění podél korálových útesů nebo navštívit velké akvárium. Jediný nedostatek je, že ceny jsou trochu vyšší.

MarokoNávštěva Maroka je opravdu zážitkem. Těšit se můžete na dlouhé písečné pláže, vynikající kuchyni, nádherné památky a různorodou geografii. Maroko je navíc typické jedinečnými hudebními styly a tancem. 

Thajsko

V Thajsku se můžete těšit na nejlepší počasí do začátku března. Určitě vás nadchne svou unikátní přírodou i kulturou a luxusními přímořskými oblastmi. Navíc se zde můžete zúčasnit i místních svátků a údalostí. V březnu se zde koná soutež v pouštění draků a v dubnu byste určitě měli navštívit oslavu thajského Nového roku.

Spojené arabské emirátyJaro je neideálnější dobu, kdy navštívit Spojené arabské emiráty. Vedra, která zde jsou přes celý rok jsou na jaře nejlepší k tomu, abyste si užili dovolenou, protože teploty nejsou zase tak vysoké. Z hlediska poznávání je zde určitě spoustu zajímavých míst. Největší mrakodrap Burdž Chalífa, uměle vytvořené palmové ostrovy, které tvarem připomínají palmu, velká mešita šejka Zayeda, pohoří Al-Hadžar, nejluxusnější hotel světa Budrž al-Arab, pouštní safari nebo Muzeum islámské civilizace. Nudit se tady určitě nebudete.

Egypt

Všichni milovníci čisté a teplé vody, budou určitě nadšení z Egypta. Velkým lákadlem je také potápení v korálovém moři, kde spatříte bohatý podmořský život. Pláže jsou upravené i osamocené, takže finální výběr je jenom na vás. A co se týče ubytování, můžete se těšit na moderní hotely a přátelskou obsluhu, která vám váš pobyt určitě zpříjemní.

Mauricius Při výletě na Mauricius poznáte hned několik kultur, protože jsou zde vlivy evropské, africké, indické i arabské kultury. Velkou výhodou tototo ostrovního státu je, že prohlídka celého ostrova se zdá stihnout za jeden den. 


Pokud si chcete užít zábavu, můžete zamířit do hlavního města Port Louis, kde je velmi živo. Ostrov je obehnán korálovým útesem a to úplně láká k potápění. Plávání i potápění je bezpečné, takže se nemusíte strachovat. Najdete zde pláže s bílým i zlatým pískem a teplo je na Mauriciu celý rok. Bonusem je, že ceny jsou poměrně nízké.

Dominikánská republika

V Dominikánské republice je teplo během celého roku a období dešťů je od května do června, proto je jaro ideálním časem, kdy Dominikánskou republiku navštívit. Pláže jsou lemovány kokosovými palmami a ty nejvyhlášenější jsou v Punta Cana - Bávoro. 


Mimo krásných pláží, se ještě můžete těšit na zajímavou přírodu. V národním parku Del Este se nachází jeskyně s indiánskými malbami. Na ráj přírody se můžete podívat na poloostrově Samaná a nebo se můžete vydat podívat na pouštní duny. Kromě přírodních zajímavostí vás ještě určitě nadchne místní kuchyně, protože to je také velmi zajímavý zážitek.

KubaKuba na jaře je zejména ideální pro aktivní odpočinek nebo pro milovníky festivalů. To ale neznamená, že milovníci povalování na pláži mají smůlu, to vůbec ne, vedra jenom nejsou tak extrémní.


Na jaře se na Kubě pořádá spousta festivalů, které určitě stojí za to navštívit. V březnu se koná tradiční procesí, při kterém můžete poznat spirituálního ducha Kuby. V dubnu se můžete podívat na nízkorozpočtové filmy v městečku Gibara nebo se procházet mezi pouličními umělci v ulicích Havany. V květnu můžete třeba navštívit memoriál Ernesta Hemingwaye.

Kapverdy

I když se může zdát, že Kapverdy jsou spíše dražší záležitost, ceny zájezdů jsou na historickém minimu a to je jeden z důvodů, proč byste toho měli využít. Počasí je ideální po celý rok. Dovolenou si zde více užijí milovníci klidu, protože zde není žádný výrazný noční život. 


Zvlášť pokud hledáte krásné pláže, budete tady jistě nadšeni. Například v hlavním městě Boa Vista jsou nádherné dlouhé pláže a klid. Ve volném čase, kdy zrovna nebudete lenošit na pláži, můžete si užít třeba surfování nebo potápění. Těšit se zde můžete také na výbornou stravu a to, že si užijete trochu exotickou dovolenou.


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.