kam na dovolenou k moři v září, říjnu a v listopadu (na podzim)

Co navštívit

Přidal cestovani-k-mori, dne 29. 11. 2018,  0x

kam na dovolenou k moři v září, říjnu a v listopadu (na podzim)

Jet k moři na podzim se zdá jako ideální nápad. Vyhnete se davům turistů, užijete si teplo a krásné počasí, i když je podzim a získáte tak spoustu dobré nálady na přečkání těžké zimy. Může být ale složitější najít nějakou pěknou destinaci a proto vám přinášíme několik typů na místa, kde si může sluníčko a pohodičku užít i na podzim.

Francouzská riviéra

Když se řekne Francouzská riviéra, možná většinu lidí napadne, že jde o velmi luxusní místo a pobyt tady je poněkud mimo vaše finanční možnosti. To však není vůbec pravda. Můžete si zde užít krásné pláže, navštívit památky, vyjít si na výlet a hlavně si pořádně odpočinout.


Nejznámějším místem, které zde můžete navštívit je Nice, centrum Azurového pobřeží. Můžete zde najít spoustu krásných oblázkových pláží, Muzeum moderního a současného umění, největší skleník na světě nebo barokní katedrálu.

Slunečné pobřežíPokud vás láká Bulharsko, můžete se vydat k Černému moři na Slunečné pobřeží. Pláž, která se zde nachází, patří mezi nejoblíbenější v celém Bulharsku a nachází se na ní i část, která je určená rodinám s dětmi, což rodiče určitě ocení. 


Nemusíte mít strach, že byste se na Slunečném pobřeží nudili. Nachází se zde velkém množství vodních sportů, skluzavek nebo aquaparků a až toho budete mít dost, můžete jít obdivovat krásu písečných dun.

Kanárské ostrovy

Jestliže chcete mít jistotu, že vás nerozhodí změna počasí, tak jsou Kanárské ostrovy tou správnou volbou. Počasí je zde stabilní a žádné velké výkyvy teplot vás nemohou překvapit. Zároveň, zde není nesnesitelné horko, protože fouká příjemně chladivý vítr. Navíc, rostliny a zvířata, která uvidíte tady, jistě nikde jinde neuvidíte, což je určitě také velmi lákavé.


Dalším lákadlem jsou černé pláže. Jistě zde můžete vidět i ty běžné žluté, ale pokud chcete začít něco netradičního, černý písek vám to jistě nabídne. Pláž Playa de las Teresitas je uměle vytvořená a písek, který se na ní nachází je dovezen až ze Sahary. V neposlední řadě si zde můžete také užít netradiční jídlo, turistické výlety, největší aquapark, papouščí park a květinové koberce.

SantoriniŘecký ostrov Santorini nebo Théra, je určitě zajímavou destinací. Při jízdě trajektem, budete mít pocit, že vjíždíte do velkého kráteru a není to daleko od pravdy. Je totiž zbytkem po výbuchu starověkého ostrova Théra. Jsou zde nádherné pláže, ale můžete se zde sektat s velkým počtem turistů a to by pro někoho mohl být problém. 


Ostrov bude nejvhodnější pro milovníky historie a nočního života. Můžete se vydat do Ruin starobylé Théry. V noci ostrov velmi žije, takže si zde neužijete moc klidu. 

Tunisko

V Tunisku si na své přijde snad každý. Pláže s bílým pískem, projížďka na velbloudech po poušti, jízda džípem v písečným přesypech, starobylé Kartágo, výlet na Saharu, solné jezero Chott al Jerid a mnoho dalších.V Tunisku můžete dělat snad cokoli, co vás napadne a odpočinout si můžete v oázách z palem, no nezní to jako pohádka?

EgyptEgypt, zejména Sinajský poloostrov je ideálním místem, které můžete navštívit na podzim. Můžete se těšit na průzračně čistou a hlavně teplou vodu. Milovníci potápění budou určitě nadšení z korálových útesl a bohatého podmořského života. 


Jako bonus jsou pláže krásně upravené, na většině z nich najdete stánky, kde si můžete zakoupit nějaký ten drink a v moderních hotelech se setkáte s přátelskou obsluhou.

Zanzibar

Trochu netradiční destinace, ale počasí je zde ideální. Pozor si musíte dát jenom na to, že na východní části jsou velké přílivy a odlivy a nejsou vůbec ideální na koupání. Pokud se rádi procházíte v mělké vodě a hledáte různé mořské živočichy, můžete být z toho nadšení, ale ve vodě si zde moc nezablbnete. Navíc na plážích po odlivu se nachází spoustu řas, což může rušit celý váš dojem z pláže. 


Sever je na koupání už ideálnější. Zde nejsou přílivy a odlivy tak znatelné, takže se nemusíte obávat. Je však důležité, abyste si vždy zjistili, jak to bude vypadat na pláži, kam máte namířeno.

MadeiraOstrov, který leží hluboko v Atlantském oceánu se chlubí svou velmi rozmanitou přírodou a horama. Počasí je velmi teplé, takže se nemusíte bát, že byste se neohřáli. Navíc se zde můžete projít nenáročnou stezkou po horách nebo se zúčasnit nějaké námořní plavby. 


Bohužel jde o dražší destinaci, takže pokud hledáte něco levnějšího, nejspíš to nebude nic pro vás. Pro ty, kteří to ve svých finančních možnostech mají, to ale určitě bude perfektní zážitek.

Kypr

Kypr se chlubí tím, že až 300 dní v roce je slunečných, takže se zdá ideálním místem, kam se vydat, když si chcete být jistí, že vás potká slunečné počasí. Navíc je zde křišťálové moře a nejkrásnější pláže v celé Evropě. Kromě toho můžete na Kypru můžete těšit na nezapomenutelné útesy a zátoky. Milovníci dobrého jídla a pití si zde také přijdou na své. Místní kuchyně a víno je totiž výborná.

MallorcaMallorca se pyští nádhernými plážemi a nezapomenutelnými zážitky. Můžete například navštívit starobylé tržiště v městečku Sineu, kde si můžete zakoupit téměř vše, co vás napadne. Vydat se na mys Cap de Formentor, kde uvidíte nádherný maják a nebo navštívit město Porto Cristo, kde se vyrábějí umělé perly.

Kapverdy

I když Kapverdy zdají být dražší destinací, nyní jsou ceny zájezdů na historickém minimu. Jinak se zdá být tato země ideální, teplé počasí po celý rok, klid a taky trochu exotika. Kapverdy opravdu nejsou místem pro lidi, kteří vyhledávají noční život, protože tady si spíše užijete klid. Navíc je místo ideální pro ležení na krásných plážích, plavání, potápění a surfování. Prostě taková ideální dovolená.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.