Kam v Drážďanech - co vidět za památky

Evropa

Přidal zdenacestovatelka, dne 28. 12. 2017,  0x

Kam v Drážďanech - co vidět za památky

Zatímco turisté z cizích zemí denně obdivují krásy naší metropole, také my Češi toužíme poznat jiné kouty světa. A nemusíme cestovat příliš daleko. Nádherné jsou jsou saské Drážďany, které se nachází pouhých 150 km od Prahy. Aktuálně můžete navštívit vánoční trhy, minout byste však při své návštěvě neměly minout ani nejkrásnější drážďanské památky. Které to jsou?


Nejčastěji do Drážďan cestujeme za vánočními trhy. Právě ty drážďanské totiž patří k nejkrásnějším a nejstarší. První drážďanský vánoční trh se konal již v roce 1434 a letos se tak konal již jeho 585. ročník. Hlavním centrem trhů je náměstí Altmark, na kterém se stánky táhnou od Frauenkirche až po ulici Munzgasse, na které se nachází vyhlášené restaurace.


Frauenkirche - největší dominanta DrážďanTato fascinující stavba a současná pýcha města byla za druhé světové války zcela zničena při bombardování v únoru 1945. K její rekonstrukci došlo až při znovusjednocení Německa. Jednalo se o neuvěřitelně náročnou dvanáct let trvající rekonstrukci, při které bylo použito co nejvíce původního materiálu. Ke znovuotevření došlo v říjnu 2005.


Do chrámu můžete vstoupit jen tak, neplatí se zde žádné vstupné. Počítejte však s tím, že si budete muset vystát frontu stejně dychtivých turistů. Uvnitř chrámu, kterého česky označujeme kostel Panny Marie, vás oslní barevné malby. Fotit je zde zakázáno, stejně tak ale všichni turisté činí. Nelze tomu totiž odolat.


Hofkirche - římskokatolická katedrála Nejsvětější trojicePůvodně dvorní kostel (hofkirche), který navrhla dvojice architektů Gaetan Chivaeri a Johann Christoph Knöffel, byl v roce 1980 povýšen na katedrálu Nejsvětější trojice. Katedrála je největším chrámovou stavbou v celém Sasku. Mezi zvláštnosti stavby patří například oválný tvar věže, díky které katedrála působí méně mohutně. V katedrále je umístěná hrobka katolických kurfiřtů a saských králů z rodu Wettinů. Výjimkou je saský kurfiřt a polský král August II. Silný, který je pohřbený v Krakově. V této hrobce je uloženo alespoň jeho srdce.


Zwinger - chlouba barokního uměníZwinger není jediná budova, ale hned komplex staveb, které dnes fungují jako pavilony, zahrady, muzea a galerie. To nejznámější je Galerie starých mistrů v budově Semperbau, kde jsou vystavena díla od nejslavnějších světových malířů jako Raffael, Tiziano, Botticelli, Rembrandt, Dürer a mnoho dalších. V době své největší slávy byl Zwinger centrem dvorského života a konaly se zde bujaré slavnosti.


Semperová opera - za poslechem nejznámějších operních áriíVe stylu vrcholné italské renesance byla vybudována další významná drážďanská památka Semperova opera (německy Semperoper). Dominantou budovy je ohromná socha čtyřspřeží s Dyonýsem a Ariadnou. Kromě krásného zevnějšku a překrásného interiéru milovníky hudby potěší i špičková hudbení scéna. Operu potkaly tragédie, ze kterých se naštěstí vzpamatovala. V roce 1869 ji poničil rozsáhlý požár a v roce 1945 ji stejně ničivě jako Frauenkirche zasáhlo bombardování. Nachází se na Divadelním náměstí (Theaterplatz) v historickém centru.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.