Kam zajít v Barceloně a co vidět za památky

Evropa

Přidal nicky, dne 17. 08. 2018,  0x

Kam zajít v Barceloně a co vidět za památky

Druhé největší město Španělska a hlavní město Katalánska, které leží při pobřeží Středozemního moře. Barcelona se vyznačuje svým divokým životem, stavbami Gaudího a v neposlední řadě kvůli fotbalu. Určitě patří mezi země, které stojí za to navštívit, protože město je to skutečně úchvatné.

Sagrada Familia

Když si představíte katedrálu, rozhodně si nepředstavíte vzhled této. Architekt Antonio Gaudí, který začal stavbu v roce 1882, dal této budově neotřelý vzhled, který stojí za to si prohlédnout. Dokončení této stavby se bohužel nedožil, protože v roce 1926 zemřel. Celá katedrála ještě není dostavěna, protože má být dostavena až ke stému výročí úmrtí slavného architekta.

Güell

Park, který navrhl Gaudí a jde opět o velmi mimořádnou stavbu, kterou jen tak někde neuvidíte. Celý park je plný barevných sošek, které vám dodají spoustu dobré nálady. Přímo v parku také můžete najít Gaudího muzeum, do kterého se určitě běžte podívat a zjistit něco více o slavném architektovi. Dalším velkým lákadlem je skvělý výhled na město a moře.


Jedinou nevýhodou je, že do některých částí si musíte koupit lístek, který stojí 8 €. Čas strávený v parku je také omezený na 30 minut. Doporučuje se zakoupit si lístek předem, protože se můžete setkat s velkým náporem lidí a takhle se vyhnete dlouhému čekání ve frontě.

Casa MiláDalší úchvatná stavba Gaudího. Jde o secesní stavbu s prvky španělského baroka a gotiky. V současné době jsou v prvním patře přístupné dva byty, které jsou vybaveny původním nábytkem. Můžete zde vidět i malé Gaudího muzeum, kde uvidíte všechny jeho díla. Budova také často slouží jako místo pro besedy, přednášky nebo dokonce koncerty. Pro tyto účely je zde zřízená i kavárna.

La Boqueria

Jestliže máte rádi tržnice, rozhodně se musíte jít podívat na tržnici La Boqueria. Nachází se na ulici La Rambla a jde o nejstarší tržnici v celé Barceloně. Můžete zde najít všechno, na co budete mít chuť od masa a sýrů přes mořské plody až po ovoce a zeleninu.


Kromě toho, že zde najdete všechno, na co budete mít chuť, jde bez pochyby o velmi zajímavý zážitek. Můžete sem jít i na hotové jídlo, protože zde potkáte spoustu stánků, které vám připraví například nějaké tradiční jídlo.

Museu Picasso

Pokud jste milovníci umění a Picassa, tohle muzeum bude právě pro vás. Nachází se zde největší sbírka Picassových děl, jako jsou jeho malby, kresby nebo rytiny. Jde o jedno z nejnavštěvovanějších muzeí a už to svědčí o tom, jakou úžasnou podívanou si zde užijete.

Parc de la Ciutadella


Jestliže jste milovníci zeleně a užíváte si procházky v parku, neměli byste při své prohlídce města vynechat tento park. Z minulosti zde zůstali tři zajímavé budovy a při vstupu projdete vítězným obloukem. Kromě toho je zde spoustu lákadel jako je kašna Cascada a ještě se zde nacházejí dvě muzea, která vás mohou při prohlídce parku zaujmout.


V neděli se zde pořádají také různé kulturní akce. Scházejí se tu například hudebníci nebo tanečníci a to může mnohem více zpestřit vaši návštěvu parku.

Camp Nou

Slavný fotbalový stadion FC Barcelona a zároveň největší fotbalový stadion Evropy. Byl by skoro hřích, kdybyste jej nenavštívili, jestli milujete fotbal. Kapacita celého stadionu je přes 99 tisíc diváků, a když se rozhodnete podívat na nějaký zápas, zažijete něco, na co do smrti nezapomenete. Jediným problémem by mohlo být shánění vstupenek, které si na zápas musíte rezervovat třeba půl roku dopředu.


Když vstupenky neseženete, ještě nemusíte zoufat, protože můžete navštívit Camp Nou muzeum, kde uvidíte například vidět fotografie všech fotbalistů, trofeje, projdete šatnou a pak se dostane i na trávník celého hřiště, což je taky velký zážitek.

Tibidabo Amusement Park

Lanovkou vyjede na horu Tibidabo a ocitnete se u zábavního parku. Najdete zde 25 atrakcí, kde si každý přijde na své. Jsou zde atrakce pro děti, ale zároveň i pro dospělé jako je třeba kolotoč, horská dráha nebo také houpací věž.


Kromě zábavního parku na hoře Tibidabo najdete také kostel Temple de Sagrat Cor. Vstup do kostela je zdarma a za příplatek se můžete nechat vyvést do jedné z nejvyšší věží a užít si dech beroucí výhled.

Vítězný oblouk


Vítězný oblouk je registrován jako památka lokálního významu a byl postaven na světovou výstavu v roce 1888. Byl vstupem do areálu celého výstaviště. Dnes slouží jako vstup do parku de la Ciutadella. Stavba je zdobená zajímavými sochami a také mnoha detaily, které je dobré si prohlédnout.

Národní muzeum katalánského umění

Sbírka románského umění je jedna z největších na světě. Můžete zde vidět díla ze všech důležitých epoch katalánského umění nebo zde vidět fresky z 12. století či nástěnné malby. Ve sbírce renesance a baroka můžete najít díla Goyova a Tizianova. Celá sbírka je od středověku až po benátské baroko a každý milovník umění zde bude jistě nadšený.

Katalánské náměstí

Katalánské náměstí je centrum města a proto byste ho měli navštívit. Nasajete zde pravou atmosféru celého města a jestliže vám nevadí ruch, můžete se i zastavit u fontány a vychutnat si krásy, které vám náměstí poskytuje.

Hora MontjuïcPokud se rozhodnete vystoupat na kopec, dočkáte se mimořádného pohledu na celé město. Najdete zde také krásné parky a vyžití všeho druhu, jak sportovní tak kulturní. Najdete zde několik muzeí, jako je například i Národní muzeum Katalánského umění. Naleznete zde také Magickou fontánu, kde uvidíte tryskající vodu, která připomíná tanečky a je synchronizován s hudbou a světly.


Příznivci romantiky zde mohou navštívit maják Faro de Montjuïc, který vám poskytne výhled na moře a přístav. Pevnost Castillo de Montjuïc je symbolem bojů, útlaku a spousty historických událostí a jednou z nich je i zastřelení prezidenta katalánské vlády Lluise Companyse.

Akvárium

Jestliže máte dost chození po památek a chcete vidět něco z jiného soudku nebo je špatné počasí, můžete se vydat do přístavu Port Vell, kde se nachází akvárium. Je největší svého druhu v celé Evropě a návštěva stojí za to. Uvnitř akvária vás čeká například procházka proskleným tunelem, kde budete pozorovat podmořský svět Středozemního moře. Pokud by vás zajímalo, jaké živočichy zde uvidíte, můžete se těšit třeba na žraloky, rejnoky nebo tučňáky.

Muzeum čokolády

Sen každého milovníka čokolády. Jde o opravdu unikátní prohlídku, kde zjistíte spoustu informací o jedné z nejoblíbenějších sladkostí na světě. Hned při vstupu vás uvítá čokoládová socha lidoopa, který má jméno Snowy. Tato socha však není jediná, je jich zde více a můžete zde vidět i třeba čokoládového zpěváka Louise Armstronga.

Tvořivce určitě potěší, že si zde mohou vyzkoušet výrobu čokoládových figurek a jedlíci budou mít radost, že se zde nachází i sekce, kde se čokoláda ochutnává.

ZOOMilovníci zvířat by rozhodně neměli vynechat návštěvu ZOO. Jde o jednu z nejlepších v celém Španělsku a největším lákadlem je bezpochyby vystoupení delfínů a velryb. Nechybí ani zábava pro děti, kteří se mohou svést na ponících nebo v elektrickém vláčku. Z Barcelonské ZOO také pochází známý gorilí albín Snowflake, který zde zemřel v roce 2003. Známá je také tím, že zvířata neoddělují mříže, ale vodní příkopy.


Prohlídka celé ZOO se dá stihnout během tří hodin, ale museli byste jít rychle a nezastavovat se. Proto je dobré si vynahradit na prohlídku více času, abyste si dokázali vychutnat krásy celé ZOO.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.