kam zajít v Benátkách a co vidět za památky

Evropa

Přidal nicole-dockalikova, dne 2. 08. 2018,  0x

kam zajít v Benátkách a co vidět za památky

Severoitalské město, kterému se přezdívá město na vodě – přesně to jsou Benátky. Bez pochyb jde o jedno z nejromantičtějších měst, které je plné zajímavých památek. Velmi známá je například jízda na gondolách a architektura, kterou najdete v Benátkách je beze sporu jedinečná. Pokud se do Benátek vydáte, měli byste navštívit nejzajímavější památky, abyste se sami přesvědčili o tom, že toto město je skutečně unikátní.

Murano

Na benátském ostrově Murano se vyrábí nádherné benátské sklo. Je zde možné si sklo i zakoupit, protože během procházky po tomto ostrovu narazíte na spoustu obchůdků, které nabízí velký výběr výrobků ze skla. V dřívějších dobách, kdy se na tento ostrov skláři přesouvali, podléhali přísným pravidlům, protože nesměli nikomu prozradit, jak se benátské sklo vyrábí.


Pokud vás zajímá, jak se sklo vyrábí, je možné navštívit nějakou sklárnu, protože skláři ochotně představují, jak celý proces probíhá. Kromě toho je zde možnost navštívit galerie nebo muzeum skla, kde uvidíte spoustu zajímavých skleněných exponátů.

Náměstí sv. Marka

Lodí po kanálu de Grande se dostanete do srdce Benátek, na náměstí sv. Marka. Celé náměstí je bez přehánění kouzelné. Všude se nachází spoustu kaváren a obchůdků. Mimo to se zde nachází také spousta památek a impozantních budov. A když se rozhodnete navštívit toto místo, určitě musíte zajít to jedné z kaváren a vyzkoušet italskou kávu.

Bazilika sv. MarkaUž na první pohled vás tato bazilika ochromí. Jde o příklad byzantské architektury, která pochází z 9. století a je doslova nezapomenutelná. Jsou zde uchované ostatky mučedníka sv. Marka. Po něm je pojmenovaná jak bazilika, tak i náměstí a dodnes je patronem města.

Gallerie dell’Accademia

V případě, kdy se chcete podívat na největší sbírku benátského umění, je tohle místo přesně pro vás. Celá sbírka je rozdělena do 24 místností. Můžete zde vidět sbírku byzantského umění a mezinárodní gotiky, rané renesance, vrcholné renesance, baroka nebo třeba obřadní malby.


Je toho opravdu spoustu k vidění, proto je dobré si na čas strávený v této galerii několik hodin, abyste si toho prohlédli co nejvíce a s velkou péčí.

Ostrov Torcello

Jestliže si chcete užít trochu klidu, bude ostrov Torcello správnou volbou. Celý ostrov není skoro vůbec obydlený, a proto si tady odpočinete od neustálého hluku. Hlavní náměstí je celé zarostlé, ale to neznamená, že by zde nebylo nic k vidění. Jsou zde velké stavby – bazilika Santa Maria Assunta a kostel Santa Fosca.

Ostrov BuranoDalší klidný ostrůvek, na kterém si odpočinete. Je však známý pro svou výrobu krajek. Mimo to se zde nacházejí taky velmi známé barevné domky, které jsou kouzelné a slouží rybářům jako domovy, protože ostrov byl původně domovem pouze rybářů.


Zajímavostí je, že když si někdo chce natřít domek nějakou barvou, musí mu komise barvu schválit. Zakládají si totiž na tom, že jsou velmi pestrobarevné a barva je hodně sytá.

Canal Grande

Nejvýznamnější benátský kanál, protože na něm probíhá většina dopravy celých Benátek. Zároveň je také nejhlubším kanálem. Při cestě do Benátek se určitě potkáte s tím, že budete cestovat po Velkém kanále, což je bezpochyby velký zážitek. Celý kanál je dlouhý 4 kilometry a během cesty je několik zastávek, kdy se zastavíte u velkých památek jako je například Zlatý dům nebo barokní kostel Sanra Maria della Salute.

Ponte di Rialto

Jeden ze čtyř mostů, který vede přes Canal Grande a je nejblíže k náměstí sv. Marka. Jde o nejstarší a nejkrásnější most v Benátkách. Postaven byl již ve 14. století. Nejzajímavějším faktem je, že na mostě se nacházejí malé obchůdky, které můžete navštívit.

Dóžecí palácDóžecí se jmenuje podle vládců Benátek, kterým se říkalo dóžata. Nachází se na náměstí sv. Marka a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických památek. V minulosti měl spoustu zajímavých funkcí jako je například vězení, mučírna nebo sídlo benátské tajné policie a soudního dvora.


K tomuto místo se také pojí legenda, která říká, že dva červené sloupy, které zde stojí, jsou pošpiněni krví mučených zločinců. Palác je zdoben alegorickými sochami.

Palác Ca’ d’Oro

Zlatý dům je jeden z nejúchvatnějších benátských paláců. Nachází se u kanálu Grande a název Zlatý dům získal podle toho, že měl v dřívějších dobách zlatě zdobenou fasádu. Bohužel kvůli lhostejným majitelům byl několikrát restaurován, ale ne úplně nejlépe. Naštěstí, když byl ve 20. století odkázán státu, byl renovován a navrácen do původní gotické podoby.

Most vzdechůTento vápencový most je jedním z nejoblíbenějších v Benátkách. Jeho architekt Antonio Contino tím spojil soudní místnost Dóžecího paláce s budovou Nového vězení. Můžete si tak představit, že výhled z mostu bylo to poslední, co odsouzenci mohli vidět.


Svoje jméno má podle toho, že odsouzenci na Mostě vzdechů mohli naposledy svobodně vzdechnout a vidět krásu Benátek, protože poté byli uvězněni. Tento název vymyslel romantický básník Lord Byron.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.