Kam zajít v Bratislavě a co vidět za památky

Evropa

Přidal nicole-dockalikova, dne 24. 07. 2018,  0x

Kam zajít v Bratislavě a co vidět za památky

Náš nejbližší soused – Slovensko. Hlavní město Bratislava je bezpochyby krásná. Je to úchvatná lokalita, která není daleko a navíc se tam domluvíte i česky, což je také určitě velké plus. Proto by byla škoda, kdybyste ji nenavštívili.

Jak cestovat po Bratislavě

Jako v každém větším městě, je v Bratislavě několik způsobů, jak cestovat městem, aniž byste museli chodit. Pokud se chcete rychle dostat na místo, které není blízko, můžete využít i MHD. Nejrozšířenější jsou trolejbusy a tramvaje. Do méně frekventovaných částí města jezdí také autobusy.


Ceny se liší podle zón a doby platnosti. Zlevněný lístek mohou mít děti, studenti a cestující od 62 let. Ceny se pohybují od 1 euro do 4 eur. Můžete také zakoupit časové jízdenky, které jsou dražší, ale pokud budete cestovat hodně, určitě se vám to vyplatí.

Zajímavá místa v BratislavěA teď to nejlepší. Jaká místa navštívit. Bratislava je plná nádherných a zajímavých míst. A pár těch nejkrásnějších a nejzajímavějších vám představíme.

Hrad Devín

Hrad Devín se nachází na soutoku Moravy a Dunaje. Je přibližně 10 minut km od centra Bratislavy a obklopuje ho krásná příroda. Jde o zříceninu, ze které je velmi pěkný výhled. Pokud pojedete MHD, najdete ho na zastávce Hrad Devín nebo zastávka Námestie práce. Vstupné pro dospělého je 5 €, studenti, děti a důchodci mají cenu poloviční. Rodinné vstupné je za cenu dvou dospělých.

Otevírací doba


říjen
úterý - neděle
10:00 - 17:00
duben - září
úterý - pátek
10:00 - 18:00

sobota - neděle
10:00 - 19:00
listopad - březen (za příznivého počasí)
pondělí - neděle
10:00 - 16:00

Památník Slavín

Vysoko nad Bratislavou se nachází velkolepý památník Slavín. Tato monumentální stavba je věnovaná padlým sovětským vojákům za 2. světové války. Mimo jiné je zde také nádherný výhled na celou Bratislavu. V areálu však můžete vidět i další zajímavé sochy od slovenských sochařů.

Socha ČumilaPokud máte rádi zajímavé a originální sochy, Čumil vás určitě potěší. Jde o bronzovou sochu, která kouká z kanálu a kterou vytvořil Viktor Hulík. Jde o jednu z nejvyhledávanějších soch v celé Bratislavě. Nachází se na křižovatce ulic Panská, Laurinská a Rybářská brána. A určitě stojí za vidění.

Vyhlídková věž UFO

Milovníci vyhlídek a rozhledem si nemůžou nechat ujít vyhlídkovou věž UFO, která je vysoká 95 metrů. Dohlédnout byste měli až 100 km, což bude bezpochyby velký zážitek. Otevřeno je denně od 10 do 23 hodin. Další důležitá informace je, že natáčení a focení je možné pouze po dohodě s personálem.

Ceník

•    Vstupné bez slev – 7,40 €
•    Studenti, skupinová sleva – 4,95  €
•    Děti nad 111 cm a do 15 let – 3,95 €
•    Děti do 111 cm, průvodci, ZTP – zdarma

Kostel svaté Alžběty UherskéTento kostel je zajímavý především tím, že je celý modrý. U kostelů to není příliš obvyklé. Kostelík je secesní a najdete ho ve východní části Starého města. Jeho stavba začala roku 1909 a skončila roku 1913. Architekt byl maďarského původu Ődőn Lechner. Původně sloužil jako kaple, protože patřil do areálu školy. Zasvěcen je Alžbětě Durynské.

Bratislavský hrad

Na levém břehu Dunaje se nachází majestátný Bratislavský hrad. Tvoří velmi známé panorama Bratislavy. Jde o významnou historickou památku a byla vyhlášen slovenskou Národní kulturní památkou. Vstup je možný každý den, kromě pondělí do 17 hodin. Výjimkou je duben až říjen, kdy je otevřeno do 18 hodin.


Vstupné pro dospělé je 10 €. Zlevněné vstupné je za 4 €, a pokud si vybere prohlídku první neděli v měsíci, vstup je zdarma.


Návštěva hradu může být opravdu úchvatná. Pokud je dobré počasí a viditelnost, měli byste dohlédnout až na rakouské Alpy. Celkově je výhled velmi dech beroucí a můžete si zde užít i romantický západ slunce.

Bratislavská ZOO

Pokud máte rádi zvířata, doporučujeme vám se podívat do ZOO. Součástí areálu zoologické zahrady je také dinopark, což určitě potěší malé i velké. V tom případě, když si koupíte vstup do ZOO, automaticky je v ceně také dinopark.


Vstupné pro dospělé je 7 €, zlevněné vstupné za 5 € a rodinné za 20 € během letní sezóny. V zimě je vstupné o něco levnější.

Slovenské národní divadlo a Ganymédova fontána


Slovenské národní divadlo se nachází na Hviezdoslavově náměstí. Jde o jednu z nejvýznamnějších budov celého Slovenska. V současné době zde můžete vidět balet, operu nebo činohru. Určitě to potěší každého, kdo má rád kulturu. Největší předností je, že slovenskému jazyku jde jednoduše rozumět a tím pádem to nebude ubírat na zážitku. Nevýhodou však je, že během prázdnin žádné představení nejsou.


Budova je i úchvatná na pohled, takže ji ocení každý, kdo má rád architekturu. S tím také souvisí Ganymédova fontána, která se nachází před divadlem. Stala se jako první veřejnou fontánou, která měla sloužit pouze okrasně.

Areál Divoká Voda Čunovo

V horkých letních dnech rozhodně oceníte vodní radovánky. V tomto areálu je opravdu velká spousta možností, co dělat. Můžete si půjčit kajak, kánoe nebo jiné plavidlo. Také můžete vyzkoušet rafting nebo se přihlásit do školy kajaku. Nechybí ani plavba po Dunaji na motorovém člunu, jízda na vodním skútru, vodní lyžování nebo aquazorbing.
V případě, kdy zrovna nemáte náladu na aktivity na vodě, můžete si v areálu zahrát plážový volejbal, paintball nebo si užít jízdu na čtyřkolce. Můžete zde také odpočívat a cvičit ve fitness centru nebo sauně.

Pár rad závěrem

•    Nezapomeňte, že se platí eury
•    Je dobré si program dne naplánovat dopředu, abyste stihli vše, co si přejete a měli na to dostatek času.
•    Přínosné bude, když budete sledovat počasí o několik dní dopředu, abyste vaše výlety byly co nejkrásnější.
•    Všechny starosti nechte doma a na výlet jeďte s čistou hlavou!
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.