Kam zajít v Londýně a co vidět za památky

Evropa

Přidal nicole-dockalikova, dne 27. 07. 2018,  0x

Kam zajít v Londýně a co vidět za památky

Londýn, hlavní město Spojeného království. Město, které je proslulé svým špatným počasím, zajímavým jídlem a spojované s literárním bardem William Shakespearem. Londýn je plný kulturních památek a zajímavých míst. Protože Londýn není příliš daleko, je ideální destinací na výlet. Proto vám přinášíme několik zajímavých míst, které byste měli při návštěvě Londýna navštívit.

Londýnské oko

Jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí v celé Anglii. Vyhlídkové kolo, které vás veze půl hodiny a vy v tu chvíli máte Londýn jako na dlani. Je vysoké 135 metrů, proto to nebude nic pro ty, kteří se bojí výšek. Pokud ale máte rádi vyhlídky, tohle je jedna z nejkrásnějších v celém Londýně.


Vstup se pohybuje kolem 26 £. Během června, července a srpna je otevřeno od 10 hodin do 20:30 hodin. Zbytek roku je otevřeno od 11 hodin do 18 hodin.

Royal Opera House

V této budově, která leží v Covent Garden se nachází Královský balet a Orchestr královské opery. První i druhá stavba této budovy shořela při velkých požárech. V letech 1997 – 1999 prošla celá budova rekonstrukcí, při které došlo mimo jiné k rozšíření objektu. Díky tomu se londýnský Royal Opera House stal jedním z nejmodernějších divadel v celé Evropě

Tower BridgeNa řece Temže leží velmi známý zvedací most Tower Bridge. Bezpochybně patří k symbolům Londýna, které byste měli navštívit. Na mostě jsou dvě věže, ve kterých v současnosti můžete vidět výstavní expozice o historii stavby mostu. V případě, že máte zájem o něco speciálního, můžete si objednat prohlídku, kdy se půjdete podívat do řídícího centra.


Při prohlídce mostu chce samozřejmě každý vidět, jak se zvedá. V tom je však jeho nevýhoda, protože nikdy nevíte, kdy se most zvedne, abyste si užili ten netradiční výjev.


V okolí Tower Bridge můžete vidět také Tower of London a známý Big Ben.

Tower of London

Bývalý královský palác a také pevnost. V dřívějších dobách se palác využíval ke spoustě věcem. Kromě pevnosti zde také byla zbrojnice, místo poprav, observatoř, pokladnice a vězení pro majetnější lidi. Jako vězení bylo naposledy použito během 2. světové války pro bývalého nacistického politika Rudolfa Hesse.


Jedno z nejvyšších lákadel je, že zde můžete vidět britské korunovační klenoty, zbytky hradeb opevnění a také brnění z královské sbírky. Každý večer se také můžete těšit na tradiční uzamčení bran. Velmi známá je také legenda, která říká, že dokud budou v Toweru krkavci, Anglie bude v bezpečí proti invazi. Proto jsou zde na náklady vlády dále chováni.

Otevírací doba


Léto
úterý - sobota
9:00 - 17:30

neděle - pondělí
10:00 - 17:30
Zima
úterý - sobota
9:00 - 16:30

neděle - pondělí
10:00 - 16:30

Big BenHodinová věž, která je součástí Westminsterského paláce a ve kterém zasedá britský parlament. I když se celé stavbě neříká jinak než Big Ben, není to oficiální název. Vzniklo to podle pojmenování největšího zvonu, který odbíjí každou celou hodinu. Během šedesátého výročí královny Alžběty II. Byla přejmenována na Elizabeth Tower.


Do provozu byl zvon uveden roku 1859 a stal se jedním ze symbolů města Londýna. Turisty je velmi často vyhledáván a také je jednou z nejčastěji focených míst v Londýně. Určitě stojí za to, abyste Big Ben viděli, protože vás zaujme svou monumentálností.

Sky Garden

Na vrcholu londýnského mrakodrapu se nachází nádherné a ne příliš známé místo Sky Garden. Z tohoto místa budete mít výhled na celý Londýn. Zahrada, kterou uvnitř najdete, vás přenese do úplně jiného světa a vy zapomenete na to, že jste v takovém velkém a rušném městě jako je Londýn.


Největší výhodou je, že vstup je zdarma. Jediné, co musíte, je, že si zarezervuje den i čas dopředu. Ideální doba je kolem dvou až tří týdnů dopředu. Můžete si vybrat, jestli si chcete vychutnat krásu Londýna z ptačí perspektivy za světla nebo za tmy.

Harry Potter Warner Bros Studio

Milovníci Harryho Pottera by jistě neměli vynechat prohlídku studia, kde se převážně natáčela tato čarodějnická série. Uvidíte zde místa jako sál Bradavického hradu nebo pracovnu Brumbála. V neposlední řadě také uvidíte Moudrý Klobouk. Dozvíte se také spoustu o technologiích, které byly využity při natáčení filmu a návrhy Fénixe, Tříhlavého psa nebo Baziliška.


To a spoustu dalšího uvidíte na jednom místě. Cenově prohlídka vychází na něco kolem 2000 Kč, ale bez pochyby to ve vás zanechá velký dojem. Splníte si dětský sen a v životě na to nezapomenete.

Covent GardenObchodní a zábavní centrum, které by každý, kdo bude v Londýně, měl navštívit. Najdete zde spoustu butiků, obchůdků a obdobu Hollywoodského chodníku slávy. Jednou z nejzábavnějších atrakcí je, že zde uvidíte velkou spoustu pouličních umělců, které vás budou bavit a je vhodné jim poté za to dát nějaké drobné peníze. Sami poznáte, že za tu zábavu to stojí.

Nothing Hill

Místo, které je ideální na procházku. Jde o obytnou část, kde se nachází viktoriánské domy. Celé toto místo má svou vlastní atmosféru a obrovské kouzlo. Naleznete zde spoustu obchůdků a zajímavých míst, které si vás získají, a bude se vám tu určitě moc líbit.

Britské muzeum

Jedno z nejzajímavějších a největších londýnských muzeí kultury a historie. Můžete zde najít velkou sbírku předmětů, která se zaměřuje na vývoj a historii lidstva a pochází ze všech kontinentů.


Vstup je volný, platí se pouze v případě, kdy probíhá nějaká speciální akce. Otevřeno je od soboty do čtvrtka od 10 hodin do 17:30 a v pátek od 10 hodin do 20:30.

Divadlo GlobeS Londýnem je bezpochyby spojen William Shakespeare. Hlavně kvůli divadlu, které se jmenuje Globe a Shakespeare v něm působil jako herec a také psal divadelní hry. I když stavba není původní, protože divadlo v roce 1613 vyhořelo, jde o přesnou repliku. I dnes zde můžete vidět některou z her Williama Shakespeare, která určitě stojí za zhlédnutí, pokud vám renesanční angličtina nedělá problém nebo neznáte repliky nazpaměť.

Buckinghamský palác

Úžasnou a velkolepou rezidenci královny Alžběty II. by měl vidět každý, kdo přijede do Londýna na návštěvu. Můžete zde také vidět tradiční střídání stráží. Každé léto je zpřístupněno západní křídlo paláce a tak má veřejnost možnost podívat se, jak to vypadá uvnitř.

Muzeum voskových figurín Madame Tussaud

Muzeum voskových figurín je jedním z nejzajímavějších míst. Můžete zde vidět voskové figuríny známých osobností jako je například Johnny Depp, Justin Bieber nebo samotná královna Alžběta II. Prohlídka je opravdu famózní a figuríny vypadají jako skuteční lidé. Díky tomu budete mít pocit, že skutečně stojíte vedle skupiny The Beatles, objímáte anglickou královnu nebo si děláte selfie fotku s Michaelem Jacksonem.

China Town

Čínská čtvrť uprostřed Londýna. Místo, kde si vůbec nebudete připadat jako v Londýně, ale skutečně jako v Číně. Nachází se zde spousta restaurací, které se specializují na japonskou, taiwanskou nebo singapurskou kuchyni. Můžete zde ochutnat spoustu jídel, které jste ještě nikdy neochutnali. Pokud chcete zažít opravdu unikátní zábavu, tak se sem vydejte na konci ledna nebo začátku února. Probíhají zde oslavy čínského Nového roku a to je něco nezapomenutelného.

Britská snídaněI když to sice nepatří do míst, musíte si v některé místní restauraci dát tradiční anglickou snídani. Více si tak vychutnáte atmosféru celého Londýna a budete si připadat i jako pravý Londýňan. Navíc, snídaně je základ dne a ty britské jsou většinou velmi vydatné a tak vám dodají spoustu energie na objevování celého města.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.