Kam zajít v Madridu a co vidět za památky

Evropa

Přidal nicky, dne 17. 08. 2018,  0x

Kam zajít v Madridu a co vidět za památky

Madrid, hlavní město Španělska, které je proslulé svým historickým centrem, bouřlivým životem a fotbalem. Díky teplému počasí je Madrid ideální místo pro letní dovolenou, kdy máte chuť relaxovat a zároveň vidět nějaká zajímavá místa a památky.

Královský palác

Největší palác v západní Evropě a navíc oficiální sídlo španělského krále. Při prohlídce můžete vidět krásně zdobené místnosti, které se vám vryjí do paměti. Tento palác se rozhodl postavit Filip V. po tom, co původní stavbu zničil požár. Můžete zde navštívit například královskou zbrojnici nebo rozhlednu do parku Campo de Moro.

Uvnitř paláce můžete navštívit například komnatu Karla III., která je považována za nejkrásnější místnost v celém paláci. Kromě toho se zde nachází i sbírka houslí Stradivarius nebo Porcelánový salónek.

Real Jordín Botánico de Madrid

Každá návštěva botanické zahrady je velkým zážitkem. Můžete zde vidět rostliny tropického pásma, rostliny z obou částí Ameriky nebo velkou sbírku jehličnatých dřevin jako je například cedr himalájský. Návštěva botanické zahrady je ideální v téměř každou roční i denní dobu.

Debod


Pokud chcete vidět něco zajímavého a ne úplně španělského, běžte se podívat do egyptského chrámu Debod. Původně se nacházel v jižním Egyptě a byl rozebrán a následně znovu postaven ve Španělsku. Byl darem za pomoc při záchraně egyptských památek. Milovníci starověké egyptské kultury budou jistě nadšení, že mohou jednu takovou památku vidět a to ani do Egypta nemusí jezdit.

Market of San Miguel

Krytá tržnice v historickém centru Madridu. Jde o poměrně mladou stavbu, protože vznikla v 20. století, ale i tak stojí za to ji navštívit. Celá stavba je ze skla a železa a i to svědčí o tom, jak je celá budova unikátní. Jako na každém trhu zde můžete nakoupit čerstvé a voňavé potraviny, ale mimořádné je to, že zde můžete najít také spoustu kaváren a restaurací, které můžete navštívit, když se na toto místo vydáte.

Fountain of Neptune

Neptunova fontána zdobí náměstí Plaza Canovas del Castillo a byla navržena sochařem Juanem Pascualem de Menou. Jde o velkou sochu Neptuna, který stojí na svém kočáře a je tažen koňmi. Nechybí mu ani slavný trojzubec a celkově vypadá celá fontána velmi honosně.

Plaza de Cibeles


Jedno z nejkrásnějších míst celého Madridu. Můžete zde vidět nádhernou fontánu pojmenované podle bohyně Kybelé, která je uctívána jako matka bohů a dárkyně života. Je zobrazená sedící na kočáře, který je tažen dvěma lvy. Když se setmí, je fontána osvětlená a celý pohled je ještě kouzelnější. Když zrovna probíhá fotbalový zápas Real Madrid je kolem ní policie, aby zamezila ničení od fanoušků, kteří na ni rádi skáčou a tím ji i ničí.

Na náměstí zde můžete taky vidět impozantní stavbu radnice Palacio de Cibeles. Jde o bílou stavbu, která je bohatě zdobená a určitě stojí za vidění.

Statue of the Bear and the Strawberry Tree

Socha medvěda je hlavním symbolem města a nachází se také v jeho znaku. Různé podoby této sochy můžete najít v celém Madridu. Socha pochází z 20. století a je výtvorem sochaře Antonia Navrre Santafé. Návštěva tohoto památníku je skoro až nutností, když se chcete seznámit se symboly města Madridu.

Katedrála Panny Marie Almudenské

Při prvním pohledu zvenku na katedrálu uvidíte obrovskou modrou kupoli, která je lemována dvanácti sochami apoštolů. Jedná se o nejmladší španělskou katedrálu, protože byla vysvěcena až v roce 1993.

Když se vydáte dovnitř na prohlídku, první, co vás zaujme, budou varhany a oltář ze zeleného mramoru. Zajímavostí je, že výmalba kupole symbolizuje čtyři živly. Celková výzdoba byla hotová až v roce 2004.

Toledská brána


Toledská brána stojí nedaleko původní městské brány, ale tato pochází ze začátku 19. století a je dílem architekta Antonia Poleza Aguada. Brána má tvar oblouku a je zdobena třemi sousošími a můžete na ní vidět taky erb města. Dvě postranní sousoší zobrazují vojenská vítězství. Je to úchvatná stavba, která patří k symbolům města, a při návštěvě Madridu byste ji neměli vynechat.

Parque Warner Madrid

Zábavní park, který se přímo nenachází v Madridu, ale kousek za ním. Milovníci adrenalinu, filmových atrakcí nebo jakéhokoli druhu zábavy si zde přijdou na své. Park je vhodný pro každého od nejmenších po dospělé a patří to k zážitkům, na které budete do smrti vzpomínat.

Vstupné se pohybuje kolem 900 Kč, což určitě stojí za to, abyste celý areál navštívili. Jde o celodenní výlet, ale určitě si zde užijete spousty zábavy.

Museo del Prado

Galerie umění, které vlastní jednu z největších sbírek evropského umění od dvanáctého do devatenáctého století. Původně byla galerie založena jako muzeum maleb a soch. Dnes zde kromě obrazů můžete také najít velkou sbírku fotografií, mincí, medailí, soch a dekorativních předmětů. Když se rozhodnete navštívit tuto galerii, budete valit oči nad tím, kolik zajímavých předmětů se zde nachází a pokud vás tyto věci zajímají, neměli byste na návštěvu muzea zapomenout.

Ulice Gran Via


Příznivci nákupů a zábavy by se jistě měli podívat do ulice Gran Via. Pokud chcete zažít madridský noční život, tohle bude to pravé místo. Najdete zde spoustu barů a nachází se zde i ten, do kterého rád chodil spisovatel Ernest Hemingway. Také se zde nachází spoustu architektonicky zajímavých budov, které stojí za to vidět. Neexistuje lepší způsob jak nejlépe poznat Madrid, než si užít zábavu v této ulici.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.