Kam zajít v Miláně a co vidět za památky

Co navštívit

Přidal cestujemeslaskou, dne 4. 12. 2018,  0x

Kam zajít v Miláně a co vidět za památky

Italské město Milán určitě stojí za návštěvu. Život je zde velmi dynamický a na návštěvu v Miláně rozhodně nikdy nezapomenete. Můžete se zde těšit na několik úžasných galerií a na historické a kulturní památky. Navíc, zažít noční italský život je zážitek sám o sobě a ani to byste neměli při návštěvě Milána vynechat.

Cimitero Monumentale

Hřbitov asi nepatří mezi nejnavštěvovanější místo ve města, ale tenhle byste určitě navštívit měli. Patří k největším hřbitovům ve městě. A čím je tento hřbitov tak zvláštní? Jsou na něm pochovány významné osobnosti a výzdobu zajišťovali umělci. Můžete tam najít spoustu soch, obelisků, chrámů nebo andělů.

Milánský dómV srdci Milána stojí skvostná stavba, která se jmenuje Milánský dóm. Jde o jednu z největších gotických katedrál na světě, i když Italové nejsou velcí příznivci gotického slohu. A proč je celá stavba tak skvostná? Uvnitř se nachází spousta uměleckých děl, které vám seberou dech. Můžete se těšit na mozaiková okna z 15. století a mozaikovou podlahu, kříž, který slouží jako relikviář pro hřeb z Kristova kříže a v neposlední řadě také na sochu svatého Bartoloměje. Navíc když se rozhodnete jít podívat na střechu, naskytne se vám dech beroucí pohled na celé město, o což určitě nechcete přijít.


Pokud byste se ocitli v blízkosti Milánského dómu v noci, i tak si můžete vychutnat jedinečný pohled. Díky osvícení bude budova na pohled úchvatná, ale nepočítejte s tím, že byste u něho byli sami a měli klid. Kvůli tomu, že se nachází v srdci města, scházejí se zde lidé za účelem noční zábavy, takže i v pozdní hodiny je zde poměrně živo.

Bazilika svatého Ambrože

Nejstarší kostel ve městě, který je zasvěcen patronovi města biskupovi Ambrožovi, který pro Italy hodně znamená. Navíc je pochován v kryptě, která se nachází právě pod touto bazilikou. Zajímavostí je, že zde byl korunován Karel IV. Důvod, proč navštívit baziliku svatého Ambrože je velmi jednoduchý. Je krásná zvenku stejně jako uvnitř a navíc tam uvidíme mnoho zajímavých vystavených artefaktů.


Další zajímavostí je Ďáblův sloup, který odkazuje na setkání ďábla a Ambrože. Ďábel chtěl Ambrože napadnout svými rohy, ale netrefil se a nabořil do sloupu, ze kterého se nějakou dobu nemohl vyprostit. Teď se říká, že je z dírek cítit síra a když přiložíte ucho ke sloupu, uslyšíte peklo.

Poslední večeřeNávštěvu kostela Santa Maria delle Grazie byste určitě neměli vynechat. Ptáte se proč? Protože právě tam můžete vidět proslulý obraz Poslední večeře od Leonarda da Vinci. Tento obraz je unikátní hlavně kvůli momentu, který je zobrazen. Jde o chvíli, kdy Ježíš mluví o tom, že ho jeden z apoštolů zradí, ale Jidáš ještě není identifikován.


Důležité je vědět, že prohlídku Poslední večeře můžete vidět jenom v momentě, kdy jste si dopředu rezervovali přesný den a čas. Ani doba, kterou strávíte obdivováním obrazu, není neomezená, budete na to mít kolem patnácti minut, ale i tak to určitě bude stát za to.

Galerie Viktora Emanuela II.

Milovníci nákupů a krásné architektury si zde přijdou na své. Galerie Viktora Emanuela II. je totiž nejslavnější nákupní pasáží v Itálii a byla inspirací pro spoustu jiných nákupních galerií ne jenom v Itálii. Je známkou luxusu a arkáda, která je tvořena ze skla a oceli byla symbolem příchodu nové industriální éry, které mělo centrum přímo v Miláně.


Můžete zde navštívit řadu luxusních obchodů jako je například Louis Vuitton a Prada a až vás nakupování unaví, můžete si jít odpočinout do nějaké restaurace nebo kavárny, kde si nejenom oddechnete, ale zároveň se budete kochat krásou celé galerie.

Hrad Castello SforzescoJedna z nejdůležitějších památek, symbol města a zároveň jeden z nejhezčích hradů v celé Itálii. Postaven byl v 15. století a architektem byl Antonio Averlino. Leonardo da Vinci zde freskami vyzdobil některé síně uvnitř hradu. Kromě toho se v hradu nachází také několik významných muzeí jako je například muzeum antického umění, nábytku nebo hudebních nástrojů. Dále zde také najdete knihovnu a obrazárnu. Skutečně, uvnitř hradu je spoustu zajímavých věcí, které stojí za to vidět.


Mimo obrazy a umění, si můžete jít odpočinout do zahrady, které ke hradu patří. Můžete si zde relaxovat po náročné prohlídce zámku a jenom si užívat krásu probíhajícího momentu.

La Scala

Nemusíte milovat operu, abyste se šli podívat na budovu, která patří k těm nejimpozantnějších na celém světě. Vystupovali zde pouze ti nejlepší z nejlepších a i proto je hlavní evropskou operní scénou. Uvnitř vás budova ochromí ještě mnohem více, protože interiér je zdobený zlatem a červeným sametem.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.