Kam zajít v Paříži a co vidět za památky

Evropa

Přidal nicole-dockalikova, dne 24. 07. 2018,  0x

Kam zajít v Paříži a co vidět za památky

Paříž, jedno z nejromantičtějších měst v Evropě. Jednou v životě by se měl do Paříže podívat každý. Je to nádherné město plné umění, památek a zajímavých míst. Úžasnou atmosféru si užijete jak přes den, tak při noční procházce městem. Dalším lákadlem je také francouzské víno a sladkosti, které musíte vyzkoušet, když se do Paříže vydáte.

Eiffelova věž

Bezpochyby, hlavním symbolem Paříže je Eiffelova věž. Měří 324 metrů a výhled je za pěkného počasí skutečně nepopsatelný. Byla postavena k výročí velké francouzské revoluce. Je zajímavé, že Francouzi zpočátku neměli Eiffelovku vůbec rádi a teď jsou na ni hrdí, protože představuje symbol celé Francie.


Právě proto, že je symbolem, měli byste ji navštívit. Cena se každou sezónu trochu mění, ale kompletní prohlídka všech pater s výtahem se pohybuje mezi 20 – 30 eury. Je to o trochu dražší, ale výhled za to bez sebemenšího zaváhání stojí.

LouvreNejvětší muzeum umění na světě. Najdete zde jeden z nejznámějších obrazů Mona Lisa od Leonarda da Vinci. Milovníky filmů určitě také potěší, že zde byl natáčen známý film Šifra mistra Leonarda. Jde o také velmi vyhledávané místo a určitě byste na něj při návštěvě Paříže neměli zapomenout. Je zde také velmi známá skleněná pyramida, která je bezpochyby dalším symbolem Paříže.

Katedrála Notre-Dame

Gotická římskokatolická katedrála se nachází na řece Seině. Je to jedna z nejkrásnějších gotických staveb v celé Francii. Je zdobena mnoho sochami a je to skutečně monumentální stavba. Patří mezi další dominanty celé Paříže.


Vstup do katedrály je zdarma a je otevřená od 8 hodin ráno do 18:45 během všedních dnů a o víkendu je otevřena až do 19:15.

Elysejský palác

Barokní palác, který se nachází v centru Paříže. V roce 1873 se stal sídlem francouzských prezidentů. Sídlí zde i současný prezident Emmanuel Macron. Vstup je zdarma během Dnů evropského dědictví (15. – 16. 9. 2018).

Národní muzeum středověku

Muzeum, které se věnuje památkám středověku. Naleznete zde sochy, obrazy a i jiné předměty, které pochází ze středověku. Můžete zde také zahlédnout předměty, které pochází například z Byzantské říše.

Most zamilovanýchKaždý ví, že Paříž je město zamilovaných. A pokud jedete do Paříže se svou drahou polovičkou, určitě byste měli navštívit most zamilovaných. Stačí si někde zakoupit visací zámek, na něj napsat svoje a partnerovo jméno. Ten pak zavěsíte na zámek a zahodíte oba dva klíčky do Seiny. Jde sice o velké klišé, ale velmi romantické.

Moulin Rouge

Extravagantní a proslule známý kabaret. V minulosti zde vznikl první veřejný striptýz na světě a to už v roce 1893. Zrodil se zde také francouzský tanec zvaný kankán. V současné době se zde stále pořádají velmi odvážné a zajímavé show, které zahrnují spoustu světelných efektů. Už to však není tak vulgární, jelikož je umožněn přístup dětem od šesti let a mimo jiné Moulin Rouge navštívila i královna Alžběta II.


Vstupenka je však velmi drahá, protože za ni zaplatíte minimálně 100 eur, což si nemůže dovolit každý. V případě, že to je ve vašich finančních možnostech a rozhodnete se tento známý kabaret navštívit, bude to jeden z nejlepších zážitků ve vašem životě.

Pařížské katakombyPaříž má kromě své romantické stránky také hororovou. Katakomby vznikaly již ve starověku a sloužily jako úložiště lidských ostatků. Celé katakomby jsou dlouhé asi 20 metrů, ale zpřístupněny jsou jenom 2 kilometry. I tak ale prohlídka bude určitě stát za to, protože budete skoro cítit, jak jste obklopeni smrtí a pokud se rádi bojíte, budete skutečně spokojení.


Plné vstupné stojí 13 eur a zlevněné 11. Je otevřeno o úterý do neděle od 10 hodin. Poslední možný vstup je v 19:30.

Champs-Élysées

Nejznámější ulice v Paříži. Ulice je dlouhá 2 kilometry a budete procházet kolem kin, luxusních obchodů a kaváren. Na konci se nachází park a Elysejský palác. Na této ulici také končí cyklistický závod Tour de France. Během svátku 14. července zde můžete vidět vojenské přehlídky. Jedinou nevýhodou je, že se zde prochází spoustu turistů a proto se musíte stále někomu vyhýbat a nemůžete si jenom vychutnávat krásu celé ulice.


Zajímavostí je, že je pojmenovaná podle místa, kam v řecké mytologii odcházeli duše hrdinů.

Vítězný oblouk

Oblouk, který stojí na náměstí Place Charles-de-Gaulle a dal ho postavit Napoleon Bonaparte jako upomínku na své vítězství v bitvě u Slavkova. Jde o obrovskou a honosnou stavbu, kterou musíte vidět, když pojedete do Paříže. Uvnitř stavby se nachází malé muzeum, které se věnuje historii celé stavby.

Disneyland parkNejenom malé děti, ale i dospělí určitě někdy v životě toužili jet do Disneylandu. Od dubna 1992 je otevřen také v Paříži. Dělí se na několik okruhů. Najdete zde zámek Šípkové Růženky, dračí jeskyni, spoustu zábavních atrakcí a horských drah. Bude to bezpochyby obrovský zážitek, kdy každý bude mít pocit, že se splnili jeho dětské dny.


Vstupné na jeden den se pohybuje kolem 1200 Kč, což není málo. Je možné zakoupit i vstupenky na několik dní. Bude to dokonce i lepší řešení, protože vícedenní vstupenky jsou zvýhodněné a navíc během jednoho dne rozhodně nestihnete vidět úplně všechno, co byste si přáli.

Bazilika Sacré-Couer

Římskokatolický kostel, který leží na vrcholu kopce Montmartre. Architekt Paul Abadie smíchal románský a byzantský sloh a proto je bazilika takovou zajímavou stavbou. I když stavba začala toku 1875, bohoslužby zde začaly probíhat až po 1. světové válce. Je zasvěcená Svatému srdci Ježíšovu, a proto je velkým poutním místem.


Vstup je zdarma a otevřeno je každý den od 6:00 do 22:30.

Obelisk

Uprostřed náměstí Place de la Concorde se nachází majestátní obelisk. Pochází z Egypta a byl darován od Muhammada Alího francouzskému králi Ludvíku Filipovi. Jedná se o nejstarší stavbu v Paříži. Je vyroben ze žuly a měří 23 metrů. Jeho špička je bronzová a pokrytá zlatem.

Francouzské makronkyNejde sice o místo, ale nepochybně jde o symbol Paříže. Makronky malé, ale velmi chutné dezerty, které se staly známými po celém světě. Všude se je snaží napodobovat, ale nikde je neumí tak dobře, jako právě v Paříži. Můžete si tak vychutnat Paříž nejenom očima, ale také vaše chuťové buňky budou plesat radostí.


Existuje velká spousta příchutí od kávové po jahodovou nebo pistáciovou. Každý si najde tu makronku, která bude ideální právě pro něj.

Muzeum Orsay

Pařížské muzeum umění, které leží naproti Tuilerijským zahradám a můžete dohlédnout na Louvre. Uvnitř můžete najít zejména francouzské impresionisty jako je například Paul Cézanne, Gustave Courbet nebo Paul Gauguin.

Mezi další velmi vyhledávané umělce patří Vincent van Gogh nebo Claude Monet. Jde především o sbírku francouzského umění mezi lety 1848 – 1914. Cena vstupného se pohybuje mezi 12 a 9 eury


Otevírací doba všechny dny kromě čtvrtka je od 9:30 do 18:00 a ve čtvrtek je otevřeno až do 21:45. Je však důležité nezapomenout, že poslední prohlídka je možná 30 minut před zavírací dobou.

Pont Alexandre III.

Silniční most přes Seinu. Patří mezi historické památky a proto, že je pojmenován po ruském carovi Alexandru III. jde o výraz rusko-francouzského spojenectví. Celý most je z oceli a měří 160 metrů. Můžete na něm také najít několik významných alegorických soch.

Noční procházky

Bezpochyby musíte také zažít noční Paříž. Francouzi žijí především v noci, a když se půjdete za tmy projít, uvidíte pravé kouzlo tohoto krásného města.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.