Kde koupit slovenskou dálniční známku

Evropa

Přidal cestujemeposlovensku, dne 29. 08. 2018,  0x

Kde koupit slovenskou dálniční známku

Slovensko zavedlo elektronické dálniční známky. To znamená, že na sklo už se nelepí žádná samolepka. Kontroly dálničních známek na Slovensku probíhají zcela automaticky, což platí i pro rozesílání pokut. Vyrazit na slovenskou dálnici bez zakoupené známky se rozhodně nevyplácí.

Elektronické známky mají spoustu výhod. V první řadě si při cestě k našim sousedům nemusíte “zaneřádit” čelní sklo další z mnoha etiket, které lze jen obtížně sundat a zanechávají fleky. Na Slovensku už si řidiči na sklo nic lepit nemusí. Dálniční známky musí mít pouze čtyřstopá vozidla, motocykly ji mít nemusí. 

Slovenská dálniční známka - typy a ceny

Podobně jako u nás si lze vybrat mezi třemi typy dálničních známek - desetidenní, třicetidenní a roční.V případě celkové hmotnosti soupravy přesahující 3,5 tuny, musí mít vlastní dálniční známku i přívěs.

Ceny dálničních známek pro rok 2018: 

doba/hmotnost do 3,5 t přívěs 01 a 02 nad 3,5 t
10-denní 10 EUR 10 EUR mýtné
30-denní 15 EUR 14 EUR mýtné
roční 50 EUR 50 EUR mýtné

Platnost u desetidenních a třicetidenních známek je jasná, roční známka platí vždy od začátku roku do 31. ledna následujícího roku. Za neplatnou nebo neexistující známku hrozí řidiči pokuta ve výši až 500 eur. 

Jak a kde koupit slovenskou dálniční známku

Už nemusíte objíždět benzínové pumpy, protože dálniční známku na Slovensko si jednoduše zakoupíte online na stránkách eznamka.sk, případně prostřednictvím mobilní aplikace, která je ideální pro ty, kteří jezdí na Slovensko častěji. Dálniční známku je možné zakoupit kdykoliv, datum platnosti lze totiž nastavit dopředu. Známku tedy není nutné kupovat přesně v den vjezdu na slovenské dálnice.

Známku si můžete zakoupit také na: 

  • Benzínové pumpy
  • Hraniční přechody
  • ÚAMK - Žlutý Anděl
  • Pobočky Cash Point
  • Vybrané provozovny ABA
  • Vybrané pobočky Slovenské PoštyKomentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.