Málaga Španělsko - zajímavosti, rady, co navštívit za památky

Evropa

Přidal cesta-batohu, dne 9. 10. 2018,  0x

Málaga Španělsko - zajímavosti, rady, co navštívit za památky

Starobylé uličky s tajemnou atmosférou a restauracemi s čerstvými mořskými plody a vynikajícím vínem, palmy lemující přímořské promenády a tropická vegetace kvetoucí po celém městě - to je Málaga. Přístavní španělské město ležící u Středozemního moře v krásné Andalusii vás okouzlí svou fascinující historií. Její dějiny se začaly psát již téměř před 3000 lety a prošli jimi Byzantici, Římané, Vizigóti, Maurové a Španělé. Stejně tak se do dějin Málagy zapsalo narození malíře Pabla Picassa, Antonia Banderase či Antonia Molina. Málaga je ideální nejen pro relaxační pobyty, ale také pro cestovatele, kteří nezůstávají na jednom místě. Nachází se tu totiž význačný letecký, dálniční i železniční uzel a tak je výhodným místem k výletům po jižním cípu Pyrenejského poloostrova či návštěv nedaleké Afriky. Není náhodou, že Málaga se nachází na Costa del Sol (překl. Pobřeží slunce). Je totiž skutečně sluncem zalitým místem, které láká turisty z celého světa skvělým počasím po většinu roku i dech beroucími plážemi.


Pláže v Malaze

Díky zdejšímu klimatu jsou podmínky na koupání skvělé většinou každý rok od března do přelomu listopadu. Pokud se zatoužíte při návštěvě historického centra v horkých letních dnech trochu schladit, pak jen deset minut odtud v Paseo Pablo Picasso se rozkládá 1200 metrů dlouhá městská pláž Playa de la Malagueta s černým pískem. Patří k nejznámnějším a nejrušnějším plážím Malagy. Další městská pláž Playa Huellín se nachází na promenádě pojmenované po Antoniu Banderasovi. Velmi oblíbenou pláží v Malaze je Playa Las Acacias s šedým a jemným pískem, která je rozdělena písečnými zátokami s dlouhými skalnatými vlnolamy. Pokud nepatříte k příznivcům městských pláží, pak vás nadchne 4 km dlouhá pláž Playa Benajarafe. My však doporučujeme pláž Playa Maro, která se nachází v národním parku asi dvě hodiny autem od města. Je ideální pro celodenní výlet. Pokud budete chtít utéci od městského ruchu, zdejší příroda spolu s barvou moře vás naprosto uchvátí.

Alcazaba de Málaga - starý maurský hrad

Nejen krásná památka z 9. století, ale i nádherný výhled na centrum Malagy nabízí stará maurská pevnost Alcazaba. Dnes v ní sídlí dvě významná muzea, ve kterých je shromážděna vynikající sbírka obrazů od místních umělců z 19. století. V muzeu můžete obdivovat také dvě první díla samotného Picassa. Archeologické muzeum v Alcazaba de Málaga pak vystavuje římské památky, sbírku hispansko-arabské keramiky a modely hradů. Nenechte si ujít ani pozůstatky římského divadla pod Alcazabou. Vstup je tu volný a v nedaleké budově se nachází i expozice věnovaná dějinám tohoto divadla. Příležitostně se zde konají i venkovní divadelní představení.

Katedrála

Katedrála de le Encarnación de Málaga z 16. a 18. století, která byla postavena na místě mešity, patří k největším památkám Málagy. Katedrála nebyla sice dokončena, ovšem uvnitř skrývá opravdové poklady - nádherné sochy, muzeum a vzácné památky antické architektury. Určitě stojí za to absolvovat výstup do 86 metrů vysoké severní věže, ze které se vám naskytnou nádherné panoramatické výhledy.

Castillo de Gibralfaro

Na kopci, ještě výš, než Alcazaba stojí další maurská pevnost postavena v 10. století na místo fénického majáku. Název je odvozen od slova Gebel-faro, což v překladu znamená skalní maják. I když se jedná už spíše o zříceninu hradu, jeho historická hodnota a ohromující výhled na město i Středozemní moře stále láká denně spousty návštěvníků.


Rodný dům a muzeum Pabla Ruize Picassa

Pro všechny milovníky moderního umění bude návštěva muzea a domu ve Starém městě, kde se narodil sám Pablo Picasso nezapomenutelným zážitkem. Je zde vystaveno 233 Picassových obrazů a tato rozsáhlá kolekce vytvořena v letech 1892 až 1972 představuje celou škálu Picassova života a umělecké kariéry, od nejranějších studií až po jeho revoluční umělecké inovace. Mezi neobdivovanější díla patří Matka a dítě z roku 1921.


Bazilika Nuestra Señora de la Victoria

Severně od Picassova muzea se přes ulici Calle de la Victoria dostanete k jednomu z nejvýznamnějších barokních kostelů v Malaze. Chráněná památka ze 17. století stojí na historicky významném místě, kde katoličtí monarchové obléhali Málagu během Znovudobytí. V kostele můžete obdivovat svatyni Panny Marie Vítězné s obrazem Virgen de la Victoria, patrona města, z 15. století, který byl darem císaře Maxmiliána I králi Ferdinandovi. Mezi obrazy a sochami objevíte dvě důležité sochy od Pedra de Meny.


Mercado de Atarazanas - tržnice

Málaga je rozhodně ideálním místem k nákupům. Hlavní nákupní zóna města začíná na pěší zóně Calle Marques de Larios, kde jsou umístěny značkové obchody, nóbl kavárny i spousta krásných butiků. Stejně tak, pokud jste milovníci dobrého jídla, věřte, že v Málaze si přijdete na své a rozhodně nebudete trpět hlady. Za dobrým jídlem však nemusíte jít pouze do restaurací na pláž či do centra města. V Central Market Atarazanas máte možnost sehnat vynikající regionální produkty, mořské plody, sýry, maso, bylinky, koření a další potraviny. Nejideálnější čas na návštěvu je ráno, když dorazí čerstvé ryby.


Kromě skvělého nákupu a požitku z dobrého jídla si sebou odnesete i zážitek z nakupování. Historická tržnice vás totiž nadchne i svým prostředím. Vstup do tržnice zdobí islámská brána ze 14. století, která je poslední zbývající částí staré maurské loděnice. Vaši pozornost zaujme vitrážové okno, které vyobrazuje historické památky Málagy.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.