Parkování v Drážďanech

Evropa

Přidal zdenacestovatelka, dne 28. 12. 2017,  0x

Parkování v Drážďanech

Jestli mají velká města nějakou slabinu, je to parkování. Drážďany nejsou žádnou výjimkou. Pokud byste rádi zaparkovali zadarmo, zapomeňte na to. Za parkování v centru města nebo jeho blízkosti se prostě platí. Ostatně jako u nás. V Drážďanech můžete parkovat v ulicích, na parkovištích, v podzemních garážích nákupních center nebo v parkovacích domech.


Samozřejmě můžete zaparkovat levněji. Pak ale počítejte s tím, že se projdete. Levné parkování nadejte kousek od hlavního nádraží, kde za celý den zaplatíte 3 eura. Hledat místo zdarma se příliš nevyplatí. Pokud se však chcete dostat blíže centru, připravte si nejméně 5 eur. Na tolik vás přijde parkování v podzemních garážích nákupního centra Gallery v centru města na Prager Strasse.


Najděte si parkování dopředu

Skvělým pomocníkem při hledání volných parkovacích míst v Drážďanech je portál www.dresden.de/Parken. Obsahuje seznam všech parkovišť, podzemních garáží a parkovacích domů v Drážďanech. Snadno se dozvíte, která parkoviště jsou plně obsazena, a kde jsou k dispozici volná místa. Stačí kliknout na vybrané místo a dozvíte se vše potřebné - otevírací dobu, cenu za parkování i adresu pro navigaci.
Za hodinu parkování zaplatíte nejméně 1 euro

Obvyklá cena za hodinu parkování v Drážďanech se pohybuje kolem 1 až 1,50 eur. Pozemní parkoviště nebo parkování na ulici mívají i nižší cenu kolem 0,20 až 0,50 euro, ale ta bývají obyčejně plná. Pokud však přijedete brzy ráno, máte šanci na dobré a levné místo. Parkovací místa a domy se nachází přímo na ulice Prager Strasse vedoucí do centra, kde je parkování poměrně levné. Níže vám přinášíme seznam vybraných parkovišť a přehled cen.


Podzemní garáže a parkovací domy v centru Drážďan:

 • Altmarkt - podzemní garáže v nákupním centru, za první a druhou hodinu zaplatíte vždy 1,50 euro, za třetí 2 eura, za čtvrtou 2,50 eura a za celý den 20 euro. To je cena, kterou zaplatíte za parkování v centru

 • An der Frauenkirche - mezi 6:00 a 20:00 hodinou stojí hodina parkování 2 eura, v noci 1,50 euro

 • Frauenkirche Neumarkt - zde platí stejné cenové podmínky je v Altmarktu, celodenní parkování je dražší a vyjde na 22 euro

 • Haus am Zwinger - hodina parkování přijde na 2 eura a celý den na 25 euro

 • Tiefgarage Taschenbergpalais - za hodinu zaplatíte opět 2 eura a za celý den 25 euro

 • Tiefgarage Kongresszentrum - hodina parkování stojí 1,50, celý den 18 eur


Parkování na ulici v centru:

 • Ostra-Alee - v pátek a sobotu za hodinu zaplatíte 0,50 euro (celý den 3 eura), ostatní dny jsou dražší a 0,50 euro stojí parkování po dobu 20 minut (celý den 6 eur)

 • Parkplatz Schiessgasse - stejné ceny


Parkování poblíž centra:

 • Parkplatz Freiberg Platz - 30 minut stojí 0,25 eur, celý 3 eura

 • Parkplatz Kraftwerk Mitte - hodina stojí 0,5 eura, celý vyjde na 4 eura
 • Parkplatz Ostra-Ufer - hodina vychází pouze na 0,25 eura a celý den na 2 euraKomentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.