Primark Drážďany - vše co potřebujete vědět

Evropa

Přidal admin, dne 27. 12. 2017,  0x

Primark Drážďany - vše co potřebujete vědět

Primark je v Evropě velmi oblíbený řetězec obchodů s módním oblečením, jehož největším lákadlem jsou neuvěřitelně nízké ceny. Do drážďanského Primarku, který máme nejblíže, jezdíme s oblibou také my Češi. Proč také ne. Kromě toho, že si zde nakoupíme oblečení podle poslední módy, si zároveň užijeme návštěvu krásného města.


Nejvíce poboček irského obchodního řetězce se nachází ve Velké Británii. Další centra najdeme v Irsku, Belgii, Německu, Rakousku, Španělsku, Nizozemí a Portugalsku. V Čechách jsme se zatím otevření vlastního nákupního centra Primark nedočkali, a tak tím nejbližším stále zůstávají Drážďany. Za nákupy můžete vyrazit osobním autem, ale i autobusem či vlakem.


Jak se dostanete do Primarku

Cestu autem nemá smysl popisovat. Prostě zadáte Primark Drážďany, zmáčknete start a necháte se vést přímo na parkoviště v nákupním centru. Do Drážďan jezdí také vlaky a autobusy. V prvním případě vystoupíte na hlavním nádraží, projdete hlavním východem po levé straně a namíříte si to naproti do ulice Prager Strasse. Jakmile dojdete ke stříbrné budově Centrum Galerie, dorazili jste na místo. V tomto centru se nachází Primark.


Autobusy (Student Agency neboli Regio Jet, Eurolines a Flixbus) jezdí na zastávku Bayerische Strasse. Ta se nachází hned vedle hlavního vlakového nádraží. Nechcete-li jít pěšky, využít můžete i MHD. Přímo k nákupnímu centru míří autobusové linky 75 a 82 a tramvajové linky 7, 8, 11 a 12.


Adresa nákupního centra Gallery v Drážďanech:

Prager Strasse 15

01069 Dresden


Parkování - nejlevněji zaparkujete přímo v nákupním centru

S parkováním to bude tak trochu potíž, což ostatně platí pro centra všech větších měst. Samotné nákupní centrum disponuje více než 1000 parkovacími místy v podzemní garáži. První hodina stojí 1,50 EUR, za každou další započatou hodinu zaplatit 1 EUR. Výhodnější je zaplatit 5 EUR za celý den, pokud to chcete spojit i s prohlídkou města. Prý se jedná o nejlevnější parkování v centru Drážďan vůbec.


V blízkém okolí se samozřejmě nachází další parkoviště a parkovací domy. Jedno z nich stojí přímo naproti nákupnímu centru. Platit však budete vždy a to nejméně 1 euro za hodinu. Chcete-li ušetřit, můžete zaparkovat mimo centrum. Zde vás parkování vyjde cca na 3 eura za den, ale obvykle je to dál. Nejlepší je dorazit kolem 9 hodiny ranní, kdy se  dá zaparkovat bez problémů. Nejhorší bývají víkendy před vánočními svátky, kdy jsou parkoviště beznadějně plná a najít volné místečko trvá pár minut.


Nákupní centrum Primark - ráj shopaholiků

Pokud jste ještě nikdy v žádném Primarku nebyly, připravte se na šok. Primark zabírá podstatnou část nákupního centra Gallery, které patří k největším centrum v celé Evropě.


Při vstupu do centra se proti vám vyrojí desítky nadšených lidí, které poznáte podle nacpaných velkých papírových tašek nesoucí logo Primark. Možná vás překvapí, že hodně lidí posedává před vchodem. Pochopíte je, až s vámi Primark skončí. Možná si na pár minut sednete také.


Nakupují zde naprosto všichni a to díky až nesmyslně nízkým cenám. Není divu, že se Primarku přezdívá “ráj shopaholiků”. Čekají na vás tři nacpaná patra (zbožím i lidmi) - první je věnované ženám, druhé náleží opět dámám a trochu dětem a o třetí patro se dělí pánové a sekce home (bytové doplňky a vybavení).


Jaké značky můžete v Primarku najít?
 • Atmosphere - hlavní značka, je levná a trendy

 • Denim CO

 • Secret Possessions - spodní a noční prádlo

 • Backswing, CS active - sportovní a funkční oblečení

 • Primark Essentials - pánské oblečení pro každý den

 • Butler & Webb - pánská společenská móda

 • No Secret - dámské luxusní prádlo

 • Early Days - móda pro nejmenší

 • Young Dimension, Girl to girl, Opia girl - trendy a barevné oblečení pro teenagerky, doplňky pro dívky

 • Primark Beauty - kosmetika, péče o tělo a vlasy

 • Primark Home - vybavení a doplňky do domácnosti


  Otevírací doba

  Primark je stejně jako všechny obchody v Německu otevřený od pondělí do soboty. V neděli to nezkoušejte, byli byste zklamaní. Výjimkou bývá jedna adventní neděle před Vánoci. Jezdit ale touto dobou nakupovat do Primarku je doslova nákupní sebevražda. Tolik lidí pohromadě již nikdy v životě neuvidíte. Nejlepší je vyrazit na nákupy ve všední den a to dopoledne. Je tu méně lidí a zboží bude hezky srovnané a připravené přímo pro vás.


  • Pondělí: 9:30-20:00
  • Úterý: 9:30-20:00
  • Středa: 9:30-20:00
  • Čtvrtek: 9:30-20:00
  • Pátek: 9:30-20:00
  • Sobota: 9:30-20:00  Komentáře:

  Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

  Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.