Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Evropa

Přidal cestujemeslaskou, dne 5. 12. 2018,  0x

Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Nejznámější zámek v Německu, který vypadá jako z pohádky. Jedno z nejromantičtějších míst vůbec, které určitě stojí za návštěvu, i přes to, že ho vyhledává spousta turistů. Tento téměř snový zámek se nachází přibližně sto kilometrů od Mnichova, nad městem Füssen. A i když než dojdete k prohlídce, budete muset vyčkat v několik frontách, prohlídka vám to jistě vynahradí.

Pár slov o historii

Co se výstavby zámku Neuschwanstein týká, jde o poměrně dobrou historku. Ludvík II., který dal zámek postavit, měl dobrý důvod pro místo, které si vybral. Nešlo mu o to, aby v očích lidí nějak zapůsobil, ale proto, že měl fobii z lidí a proto chtěl mít zámek někde, kde s nimi nepřijde do styku. Ludvík II. tím byl velmi znám a dokonce, i když šel do divadla, musel být jeho jediným divákem.


Kromě své fobie z lidí také utíkal před svou matkou Marií, s kterou neměl příjemné vztahy. Ta až do své smrti obývala zámek Hohenschwangau, který je vzdálen několik stovek kilometrů a jeho návštěva bude také zajímavá.


Bohužel si Ludvík II. svého zámku moc neužil. V roce 1886 byl zbaven svéprávnosti kvůli své pomatenosti, i když doktoři, kteří ho svéprávnosti zbavili ho ani neviděli, a proto se diskutuje o tom, že to bylo z jiných důvodů. Například neuznával střídání dne a noci, trpěl záchvaty vzteku, trpěl halucinacemi a neskrýval fakt, že přemýšlí o sebevraždě. Stanovili mu opatrovníky a byl převezen na zámek Berg. Tam při procházce s psychiatrem utopil nejdříve jeho a potom i sebe.

Idylické prostředíKdyž vystoupáte na vrchol, už v tom momentě se vám naskytne krásná podívaná. Při pohledu z vysokého kopce uvidíte na jedné straně nížinaté pole a vesnici a na druhé strmé skály. Právě kvůli skalám, se odborníci trochu obávají o pohyb podloží a několikrát ho už museli zpevňovat.

Na co se můžete těšit

•    Králova pracovna má umělou jeskyni
•    Králova postel, na které se pracovalo přes čtyři roky a dělalo na ni více než deset řezbářů
•    Nejkrásnější trůnní sál, který byl postaven podle vzoru mešity Hagia Sofia, která se nachází v Istanbulu. Bohužel nezbyly peníze na trůn, takže ten v sále nenajdete.
•    Rozmanitost stylů, protože celá stavba je míchanina všech možných stylů – gotického, německého románského a byzantského.
•    Na impozantní ložnici, která je vybudována v novogotickém stylu
•    Na dekorace v jídelně, které jsou vyřezané z dubu
•    Na visutou zimní zahradu
•    Studovnu, která je provedená v gotickém stylu.
•    Pěvecký sál, který uvidíte, je celý podle salónu na hradě Wartburg

Otevírací doba


1. dubna - 15. října
9:00 - 18:00
16. října - 31. března
10:00 - 16:00
1. ledna, 24., 25. a 31. prosince
Zavřeno

Zajímavosti ze zámku

Zajímavé je, že během života Ludvíka II. nepřijímal do zámku žádné návštěvy a tak byl zámek poměrně opuštěný. Oproti tomu dnes ho navštěvuje tisíce lidí každý den.


Král Ludvík II. chtěl, aby byl po jeho smrti zámek zničen, protože byl přesvědčen, že tento zámek není pro obyčejné lidi. Pro návštěvníky se to naštěstí nestalo a my tak dále můžeme obdivovat jeden z nejromantičtějších zámků v Evropě.


I když tento zámek vypadá jako ze středověku, uvnitř měl Ludvík II. zařízeny nejmodernější technologie jako byl splachovací záchod a telefon.


Výhled ze zámku je doslova ochromující. Mimo jiné budete mít i krásný výhled na Alpy.

Co dalšího navštívit v okolí?Milovníci zámků můžou také navštívit ještě nedaleký zámek Hohenschwangau. Dále můžete jít na Marienbrücke, kde budete mít na zámek Neuschwanstein krásný výhled a potom sejít schody a dojít do Pöllatschlucht, kde se nachází krásný třiceti metrový vodopád.

Užitečné informace na závěr

•    Pokud půjdete k mostu Marienbrücke, budete mít jedinečný výhled na celý zámek
•    Pod zámkem je k dispozici parkoviště, kde za poplatek můžete pohodlně parkovat
•    Když už se vydáte na zámek Neuschwanstein, měli byste navštívit i město Füssen. Kromě toho, že se zde například mnohem levněji najíte, historické centrum určitě stojí za vidění.
•    Jestliže máte zájem o audioprohlídku, můžete ji zakoupit i v češtině!
•    Vstupné se kupuje pod zámkem, kde je Ticketcentrum. Už tam musíte případně nahlásit to, že prohlídku chcete v českém jazyce.
•    Vstupenka pro dospělou osobu se pohybuje kolem 12 eur
•    Na vstupence budete mít čas, kdy vaše prohlídka začne. Může se stát, že přijdete na řadu až po několika hodinách, co jste si vstupenku koupili.
•    Celá prohlídka trvá 30 minut a uvnitř je zákaz fotografování
•    Připravte se na fronty, protože těm se nevyhnete, ale výsledek určitě stojí za to!

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.